To był niezapomniany Turniej Marzeń!

2024-06-05 22:38:08(ost. akt: 2024-06-05 23:01:57)

Autor zdjęcia: Akademia Piłkarska Dynamit Ełk

Turniej Marzeń to turniej piłkarski dla osób z niepełnosprawnościami organizowany przez TMN Kids. W tym roku odbył się w maju na Polsat Plus Arenie w Gdańsku.

W turnieju wzięło udział 18 drużyn z całej Polski – był to największy w historii taki turniej w Polsce i niepowtarzalna okazja aby młodzi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Dynamit Ełk wybiegli na główną płytę 40-tysięcznego stadionu!

Nasi zawodnicy i zawodniczki dali z siebie wszystko, a ich wspaniały występ naprawdę robi wrażenie. Jesteśmy z Was dumni! — przyznają trenerzy z ełckiego Dynamitu.

Nie tylko sportowe emocje wypełniły czas młodych piłkarzy w Gdańsku.

Odwiedziliśmy także Muzeum II Wojny Światowej, odrywając kolejne fragmenty przeszłości. Spacer po malowniczej starówce i chwile spędzone nad morzem dopełniły nasz pobyt, tworząc niezapomniane wspomnienia — relacjonują trenerzy. — Podczas naszego pobytu mieliśmy także okazję wspierać przyjaciela naszej akademii, Piotrka Kułaka, który wziął udział w zawodach fitness - biegał, skakał, dźwigał i oczywiście WYGRAŁ!

Od wyjazdu ełczan do Gdańska minęło już trochę czasu, ale niezapomniane wspomnienia pozostały. A ci, którzy nie byli na Turnieju Marzeń, mogą obejrzeć specjalnego vloga, którego autorem vloga jest Michał Dziarnowski, twórca świetnego kanału piłkarskiego www.youtube.com/@OstatniGwizdek, w którym opowiada o tym, co najważniejsze w piłce nożnej.

Co zobaczycie w vlogu?
*** kulisy wyjazdu do Gdańska
*** emocje, które towarzyszyły naszej drużynie
*** co zobaczyliśmy i kogo spotkaliśmy
*** jakie filmy lubi nasz kapitan
*** jak przełamujemy bariery
*** kto nas wspiera


Akademia Piłkarska Dynamit Ełk jest z pewnością dobrze znana Czytelnikom Rozmaitości Ełckich. W styczniu tego roku Akademia Piłkarska Dynamit Ełk została wybrana Najpopularniejszym Klubem Sportowym Powiatu Ełckiego 2023 roku w plebiscycie organizowanym właśnie przez naszą Redakcję.

Akademia Piłkarska Dynamit mimo że powstała stosunkowo niedawno, śmiało możemy dziś powiedzieć, że już zyskała duże grono nie tylko sympatyków, ale i podopiecznych. Jak mówią sami jej założyciele, Akademia powstała z miłości i pasji do piłki nożnej.

Wspólnie tworzymy drużynę, w której wszyscy (nie)pełnosprawni sportowcy spełniają swoje piłkarskie marzenia, pasje i zamiłowanie do futbolu. Akademia piłkarska Dynamit prowadzi profesjonalne zajęcia sportowe dal wszystkich dzieci bez wyjątku! Bezpłatne treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnymi niepełnosprawnościami — przyznają trenerzy. — Jesteśmy jedną z pierwszych akademii w Polsce prowadzącą treningi w grupach integracyjnych, gdzie razem trenują chłopcy, dziewczynki, podopieczni z różnymi niepełnosprawnościami (głównie z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, zespołem Downa), wychowankowie z domu dziecka oraz osoby narażone na wykluczenie społeczne, a także osoby już wykluczone.

Jak mówią najważniejszym sukcesem Akademii jest to, że stworzyli optymalne warunki umożliwiające osobom niepełnosprawnym zwiększanie uczestnictwa w różnych formach aktywności sportowej, włączanie w główne nurty życia społecznego oraz wyrównywanie szans w dostępie do przestrzeni publicznej w obszarze sportu i kultury.

Powstała drużyna, gdzie osoby z różnymi niepełnosprawnościami mogą trenować piłkę nożną, integrować i rehabilitować się poprzez sport, budować relacje społeczne, brać udział w turniejach ogólnopolskich, poznawać Polskę, uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5