Przenieś się z muzeum w świat dawnych gier i zabaw!

2024-06-04 20:52:17(ost. akt: 2024-06-04 21:16:29)

Autor zdjęcia: Muzeum Historyczne w Ełku

Wszem i wobec ogłasza się, iż dnia 8 czerwca Roku Pańskiego 2024, w godzinach od dziesiątej do trzynastej, w Muzeum Historycznem w Ełku, przy ulicy Wąski Tor 1, odprawi się wielka uroczystość w ramach Ełckich Dni Rodziny.
O mieszkańcy grodu Ełk! Sobotniego poranka, dnia 8 czerwca Roku Pańskiego 2024, w Muzeum Historycznem w Ełku odbędzie się niebywałe wydarzenie. W godzinach 10:00 do 13:00, w podniosłej atmosferze dawnych czasów, zanurzymy się w świat gier i zabaw przodków naszych!

Na starsze i młodsze dziatki czekać będą średniowieczne kręgle, thorspiel, tańce integracyjne i wiele innych atrakcyji. Przybywajcie tłumnie, albowiem wstęp wolny!

W programie:

Pogadanka: "Średniowieczne (i nie tylko) zabawy dziecięce"
Piotr Adamczyk, uczony biegły wielce, rozprawi o radościach dzieciństwa w dawnych czasach, kiedy to przodki nasze dziatkami będąc oddawały się licznym uciechom zabawnym.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Czekają na Was mocarne rozrywki takie jak średniowieczne kręgle, mikado, obrączkowanie byka, bilard japoński i thorspiel. Z kolei średniowieczne zabawki przyniosą radość wszelkim uczestnikom, a duch dawnych czasów ożyje na nowo.

Gry i zabawy podwórzowe oraz ogólnorozwojowe
Zabawy, które rozweselały naszych przodków, teraz dostępne będą dla wszystkich, abyście mogli poczuć ducha wspólnoty i braterstwa.

Gry planszowe wielkoformatowe
Plansze ogromne, na których rozegrane zostaną gry strategiczne, dostarczą rozrywki zarówno młodszej, jak i starszej gawiedzi.

Mega wielkie bańki mydlane
Cudowne bańki mydlane, które wznosząc się ku niebiosom, przyniosą radość i wzbudzą zachwyt wszystkich przybyłych.

Tańce integracyjne
Tańce i swawole, które zbliżają serca i dusze, będą okazją do wspólnej zabawy i zacieśnienia więzów naszych.

Przybywajcie tłumnie, albowiem wstęp wolny, a radości niemało! Niechaj dzień ten stanie się festynem wszelakich uciech i wspomnień dawno minionych.

Maciej Chrościelewski


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5