Jezioro zapłonie! Zgłoś ekipę na Wyścigi Smoczych Łodzi

2024-06-03 10:56:47(ost. akt: 2024-06-07 09:39:41)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ełku

Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania drużyn na XII Wyścigi Smoczych Łodzi. Atrakcyjny event rozpocznie się 29 VI - macie jeszcze trochę czasu na zameldowanie własnych ekip.
XII Wyścigi Smoczych Łodzi zostaną rozegrane w sobotę,29 czerwca 2024 roku na Jeziorze Ełckim, przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku.

Zgłoś smoczą załogę!


Swoje drużyny mogą zgłaszać samorządy, firmy, instytucje, służby mundurowe i ratownicze oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Chętni mają na to czas do piątku 21 czerwca (do godz. 15:30). Zgłoszenia należy składać drogą elektroniczną na adres e-mail: informacje@powiat.elk.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę i skład drużyny oraz wskazać kapitana wraz z numerem kontaktowym.


Każda załoga powinna składać się z 10 pełnoletnich zawodników (plus bębniarz). Wyścigi zostaną rozegrane w jednej kategorii: otwartej – z podziałem na załogi męskie oraz mieszane (w tym przypadku wśród członków załogi muszą być przynajmniej 4 kobiety). Regulamin zawodów dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ełku.

Dlaczego wyścigi Smoczych Łodzi cieszą się takim zainteresowaniem?

Smocze Łodzie to niesamowicie widowiskowy sport wodny pochodzący z Chin, gdzie od tysiącleci organizuje się wyścigi na tym sprzęcie. 10-osobowe łodzie świetnie sprawdzają się jako element imprez integracyjnych. Harmonijna współpraca, wykorzystywana podczas wyścigów smoczymi łodziami, to nieoceniona korzyść dla zespołu zajmującego się na co dzień sprawami firmowymi. Łódź swym kształtem przypomina potężnego smoka. Sama osada zaś składa się z dziesięciu wioślarzy, sternika na końcu łodzi oraz bębniarza na jej przodzie.

Impreza jest objęta patronatem medialnym redakcji "Rozmaitości Ełckich" - do zobaczenia!

mac.

Wyścigi Smoczych Łodzi cieszą się w Ełku dużym zainteresowaniem; tu poprzednia X edycja eventu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5