Miliony euro trafią do Ełku i gminy

2024-05-31 11:49:36(ost. akt: 2024-05-31 12:20:01)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

Tak - pod każdym względem - powinna wyglądać współpraca miasta i gminy Ełk.
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński i prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz w obecności m.in. wójta gminy Ełk Tomasza Osewskiego i Jacka Protasa, Wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej podpisali porozumienie na uruchomienie dodatkowych środków na rozwój Ełku i okolic.

W nowej perspektywie finansowej do MOF Ełk - miasta i gminy Ełk - ma trafić łącznie 22,6 mln euro. To efekt wielomiesięcznych negocjacji prowadzonych przez przedstawicieli miasta i gminy z samorządem województwa. Negocjacji, które jak przyznają zgodnie wszystkie strony, zakończyły się sukcesem.

Samorządy i instytucje działające na terenie miasta i gminy Ełk będą mogły uzyskać wsparcie m.in. na: kompleksowe przedsięwzięcia termomodernizacyjne, inwestycje w systemy ciepłownicze i chłodnicze, inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie placówek oświatowych, tworzenie nowych miejsc edukacji przedszkolnej, dostęp do edukacji przedszkolnej dla osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi (w tym np. dostosowanie budynków i sal dla osób z niepełnosprawnością), usługi dla rodzin, dzieci i młodzieży, usługi interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy, dla osób w kryzysie bezdomności, inne działania wspierające proces deinstytucjonalizacji usług.

Więcej na temat podpisanego porozumienia i na co będą mogły być wykorzystane pierwsze pieniądze już w czwartek w Rozmaitościach Ełckich.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5