Mniejsze utrudnienia na drodze do Warszawy

2024-05-18 12:40:53(ost. akt: 2024-05-18 12:45:07)

Autor zdjęcia: GDDKiA

Odcinek S61 Ostrów Mazowiecka Północ – Śniadowo oddany został do użytkowania w październiku ubiegłego roku, przed zakończeniem wszystkich robót. W ramach kontraktu realizowana była jeszcze przebudowa S8 oraz wiaduktu nad linią kolejową. W związku z tym ruch na S8 odbywał się po jednej jezdni w obu kierunkach z ograniczeniami prędkości. W kwietniu bieżącego roku postęp prac pozwolił na udostępnienie kierowcom obu jezdni, ale po jednym pasie ruchu. Od piątku, 17 maja, można jeździć oboma pasami na każdej z jezdni.

Kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów ruchu na obu jezdniach koło Ostrowi Mazowieckiej. Trwają jeszcze roboty wykończeniowe i dlatego obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Obecnie trwa jeszcze budowa siedziby Obwodu Utrzymania Drogowego (trzy obiekty kubaturowe plus dojazdy) obok węzła Ostrów Mazowiecka Północ. Prowadzone są także prace wykończeniowe przy tzw. jezdniach dodatkowych: roboty brukarskie, bariery, wygrodzenia. Zakończone zostały natomiast nasadzenia zieleni.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na sierpień.

GDDKiA, opr. tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5