Godnie reprezentowali nasze miasto na Pucharze Tymbarku

2024-05-14 10:27:44(ost. akt: 2024-05-14 10:48:25)
Czwórka Ełk na Pucharze Tymbarku 2024

Czwórka Ełk na Pucharze Tymbarku 2024

Autor zdjęcia: Czwórka Ełk / FB

9 maja 2024 roku na stadionie miejskim w Iławie odbył się finał wojewódzki turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który przyciągnął uwagę wielu pasjonatów piłki nożnej. Event zgromadził najlepsze zespoły z poszczególnych powiatów - w tym uczniów ełckiej SP nr 4 - dając młodym adeptom futbolu szansę na rywalizację na szczeblu regionalnym.
W turniejowej kategorii wiekowej U8 i U10 zarówno chłopcy, jak i dziewczyny mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na boisku, a to wszystko w duchu sportowej rywalizacji i przyjaźni.Wśród uczestników znaleźli się również reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Szafera w Ełku. Młodzi piłkarze z wielkim zapałem podjęli rywalizację z najlepszymi zespołami województwa. Mimo że droga do sukcesu była wymagająca, uczniowie "Czwórki" z determinacją i zaangażowaniem stawili czoła swoim rywalom.

- W rozgrywkach chłopców w kategorii U10 uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, a więc zwycięzcy etapów powiatowych. Do rywalizacji z nami przystąpiło 20 najlepszych zespołów z całego województwa, które zostały podzielone na grupy. W grupach spotkania były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, a czas trwania meczu to 2 x 10 minut - precyzuje "Czwórka Ełk".

Chociaż rezultaty nie zawsze były korzystne, młodzi piłkarze z pewnością zyskali cenne doświadczenie i niezapomniane wspomnienia. Zwycięstwo nad drużyną z Bartoszyc oraz emocjonująca gra z zespołem z Nowego Miasta Lubawskiego, która niestety zakończyła się porażką 5:8, były momentami, które na długo pozostaną w pamięci zawodników i ich kibiców.


Niewątpliwie, reprezentacja szkoły z Ełku wykazała się godnym pochwały postawieniem na boisku, zdobywając uznanie nie tylko dla siebie, ale również dla swojej szkoły i miasta. To właśnie dzięki takim wydarzeniom młodzi sportowcy rozwijają swoje umiejętności i kształtują charakter, ucząc się nie tylko zwycięstwa, ale także radzenia sobie z porażką.

- Zdobyliśmy nowe doświadczenie i czekamy na kolejne zmagania piłkarskie. Wielkie brawa i gratulacje! - cieszy się "Czwórka Ełk".

Należy także wspomnieć o ogromnej roli, jaką odegrał opiekun zespołu, nauczyciel wychowania fizycznego, pan Paweł Konopka, który nie tylko motywował swoich podopiecznych, ale również pomagał im rozwijać umiejętności i budować team spirit.

SKŁAD "CZWÓRKI EŁK"

Tomasz Walendzik 2c,
Antoni Jędrzejczak 2c,
Cyprian Trzaskowski 2c,
Bartosz Chrościelewski 3c,
Szymon Łukaszewicz 3c,
Krzysztof Sawicki 3c,
Kalynychenko Mark 3c,
Wiktor Wałuszko 3d,
Maksymilian Milewski 3b,
Antoni Zduńczyk 3a.

Podsumowując, udział w finałach wojewódzkich tego prestiżowego turnieju był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również wyjątkową okazją do rozwoju i integracji dla młodych adeptów futbolu, którzy z pewnością nie zawiodą w kolejnych zmaganiach na boisku.

mac.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5