Ciekawy sposób na promocję profilaktyki nowotworowej

2024-05-06 20:23:44(ost. akt: 2024-05-06 20:37:30)

Autor zdjęcia: Pixabay

W najbliższą niedzielę (12 V; 9:00; CEE) odbędzie się w Ełku Wiosenny Bieg Kobiet 2024. Wydarzenie zorganizowane w ramach profilaktyki raka szyjki macicy BADAM HPV to także oferta dla panów. Dlaczego warto się pojawić?
Ełcki ratusz serdecznie zaprasza kobiety, mężczyzn, młodzież i dzieci do udziału w wydarzeniu pod hasłem Zawsze pier(w)si przed rakiem, w ramach którego odbędzie się bieg na dystansach 1,8 km, 3,6 km i 5,6 km. Uczestnik samodzielnie wybiera odpowiedni dla siebie dystans. W trakcie biegu można biec, iść z kijkami lub bez kijków.

Zapisy od godz. 8:20 w dniu wydarzenia (12 Vl godz. 9:00) lub na: https://bieg.kobietawbiegu.pl/

Więcej o HPV na: https://kobietawbiegu.pl/badam-hpv/

Na dostępnych w trakcie wydarzenia stoiskach Scanmedu, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – filii w Ełku oraz Pro-medica będą odbywały się bezpłatne pomiary ciśnienia, tętna i saturacji.

W dniu wydarzenia od godziny 9.00, pierwszych 80 mężczyzn będzie mogło skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku wykrywania raka prostaty (PSA).

Badanie PSA to jedno z bardziej popularnych badań urologicznych, jest to podstawowe badanie wykonywane w diagnostyce raka prostaty, na podstawie próbki krwi.

Jak wygląda badanie PSA?

Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani bycia na czczo, krew można pobrać o dowolnej porze dnia.

Kiedy i gdzie?

Badania odbędą się w ambulansie Pro-Medica ustawionym na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej. Wymagany dowód osobisty. Zapisy nie obowiązują, ilość miejsc jest ograniczona. Wydarzenie jest objęte patronatem prezydent Ełku Tomasza Andrukiewicza.

mat. UM Ełk; opr. mac.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5