W jeziorze pływała skoda - wiadomo jak się tam znalazła

2024-04-26 15:41:45(ost. akt: 2024-04-26 18:08:40)

Autor zdjęcia: nadesłane

Mieszkańców Ełku spacerujących w piątkowe (26 IV) przedpołudnie tutejszą promenadą zaskoczył bardzo nietypowy widok - w Jeziorze Ełckim dryfowało osobowe auto. Jak się tam znalazło?
Przed godziną 11:00 tego właśnie dnia, ratownicy otrzymali nietypowe zgłoszenie. Otóż osobowa skoda, jakąś tajemniczą siłą pociągnięta, odbywała spokojny rejs po jeziorze. Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku podkreśliła, że choć sytuacja była nietypowa, to na szczęście nikomu nic się nie stało - gdy w końcu wyłowiono pływającą skodę, okazało się, że wnętrze pojazdu było zupełnie opuszczone.


Służby przystąpiły do wyjaśniania, jak to się stało, że samochód postanowił na własną rękę wziąć udział w wodnej wędrówce. Według ustaleń mundurowych auto zaparkowane przy Ełckim Centrum Kultury stoczyło się z parkingu, a następnie przemierzając trawnik, ścieżkę rowerową i chodnik, wpadło prosto do jeziora. Akcję wydobycia pojazdu na ląd przeprowadzili ełccy strażacy z KPSP.

Kierowca, gdy poproszono go o wyjaśnienia, zdawał się być równie zdezorientowany co reszta świata. Policja postanowiła jednak nie nękać go zbyt długimi przesłuchaniami, tylko potraktować pouczeniem.

PS kierowca zostawił auto na biegu i zapomniał wrzucić ręczny. Zdarza się. Niestety miejsce bardzo niefortunne...

mac.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5