Diecezjalna pielgrzymka z okazji wspomnienia św. Józefa

2024-04-26 09:51:16(ost. akt: 2024-04-28 09:27:59)

Autor zdjęcia: diecezjaelk.pl

W ramach Kongresu Eucharystycznego, w środę 1 maja, Biskup Ełcki zaprasza wszystkich mężczyzn z diecezji i przebywających na jej terenie do udziału w diecezjalnym spotkaniu mężczyzn u św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej.
W pierwszym dniu maja przeżywamy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest on nie tylko przykładem pracowitości i pokory, ale przede wszystkim wzorem do naśladowania jako ziemski Opiekun Jezusa i małżonek Maryi, Matki Bożej.

Przykład św. Józefa

Przykład tego świętego pokazuje mężczyznom, jak być głową rodziny, która postawi Boga na pierwszym miejscu, a żonę i dzieci otoczy opieką, miłością i szacunkiem, widząc w nich obraz samego Stwórcy. Św. Józef wskazuje mężom i ojcom, jak być reprezentantem mądrości, sprawiedliwości, roztropności, miłosierdzia i przede wszystkim: miłości. Orędownictwo św. Józefa jest nam szczególnie potrzebne w tych ciężkich czasach, kiedy atakowany jest Kościół i niszczona naturalna, chrześcijańska rodzina.

Wzór posłuszeństwa Bogu

- Św. Józef nazywany jest milczącym Apostołem Jezusa. Ewangelie poświęcają mu dwadzieścia sześć wersów łącznie, a jego imię wymienione jest tylko czternaście razy. Św. Józef jest postacią, która nic nie mówi, ale działa bardzo aktywnie. Jest wzorem posłuszeństwa Bogu. Nasz święty pozwolił prowadzić się Najwyższemu i ufał Mu bezgranicznie. Był „sługą wiernym i roztropnym” (Mt 24, 45), skoro Bóg ustanowił go pomocnikiem w dziele zbawienia. W Maryi wypełniły się obietnice dane przed wiekami przez Boga, natomiast św. Józef był pierwszym świadkiem tego spełnienia dzięki swojej pobożności i wierności. Przez wstawiennictwo św. Józefa powierzamy Najwyższemu Panu wszystkich mężczyzn, zwłaszcza mężów i ojców rodzin, prosząc dla nich o łaskę posłuszeństwa i ufnego poddania się Bożemu prowadzeniu - czytamy na stronie Diecezji Ełckiej.

Program spotkania:

8.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w Parafii p. w. św. Jana Pawła II w Ełku
8.45 – Wyjście Pieszej Pielgrzymki Mężczyzn do Parafii p. w. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej
10.30 – Konferencja o Eucharystii
11.10 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
11.45 – Droga Krzyżowa wraz ze świadectwami Mężczyzn
13.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego. Po Mszy św. Agapa

mat. diecezjaelk.pl (ks. Jacek Uchan); opr. mac.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5