[ZAPROSZENIE] Muzyczne półwiecze niezwykłej pedagog

2024-04-22 11:39:02(ost. akt: 2024-04-22 13:02:15)

Autor zdjęcia: ZPSM w Ełku / mat. organizatora

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – benefis 50-lecia pracy artystycznej i pedagogicznej Elżbiety Lickiewicz. Wydarzenie uczci wybitne osiągnięcia jubilatki oraz podkreśli pamięć o latach poświęconych na nauczanie i inspirowanie muzycznych talentów.
Wyjątkowy benefis będzie okazją do wyróżnienia zasług Elżbiety Lickiewicz na polu artystycznym i pedagogicznym oraz formą podziękowania za pół wieku poświęcenia muzyce.

Zapraszamy wszystkich obecnych i byłych uczniów i rodziców, obecnych i byłych współpracowników, rodzinę, przyjaciół i znajomych. Będzie to wieczór wspomnień i spotkań przy dobrej muzyce, o którą zadbają byli uczniowie Jubilatki. Liczymy na obecność osób, dla których znajomość i kontakt z Jubilatką był w ich życiu ważny i jest ciągle miłym wspomnieniem — podkreślają organizatorzy benefisu.

Benefis 50-lecia pracy zasłużonej pedagog odbędzie się w czwartek 25 IV o godzinie 17:00 w sali koncertowej Szkoły Artystycznej w Ełku przy ul. Armii Krajowej 21.

Elżbieta Lickiewicz – pianistka, kompozytorka, pedagog, propagatorka sztuki muzycznej. Urodziła się i wychowała w Łodzi, tam uczęszczała do szkoły muzycznej, Liceum Muzycznego i Wyższej Szkoły Muzycznej. Po studiach była dwa lata stypendystką uczelni, następnie przyjechała do Ełku. Pracę rozpoczęła 1 IX 1973. Po sześciu latach została dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia – stanowisko to piastowała 12 lat. Wówczas siedzibą Szkoły był budynek na rogu ul. Słowackiego i Armii Krajowej. Za kadencji dyrektor Lickiewicz szkoła przeniosła się do budynku przy ul. Piłsudskiego. Elżbieta Lickiewicz prowadziła przez ponad 25 lat Studium Muzyczne, gdzie nauczała gry na fortepianie. Do roku 2024 pełne wykształcenie muzyczne otrzymało tam 73 uczniów, kończąc sześcioletni cykl nauki pod okiem doświadczonej pedagog. Wielu jej podopiecznych kontynuuje kształcenie muzyczne na uczelniach artystycznych. Wśród wyróżniających się wychowanków Elżbiety Lickiewicz znajdujemy m.in. takie nazwiska jak:

Marcin Pyciak – pianista, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Solista i producent. Od lat tworzy muzykę do przedstawień teatralnych i spektakli tanecznych. Interpretuje muzycznie wiersze, pisze własne piosenki, udźwiękawia filmy. Koncerty Marcina to często połączenie klasycznego fortepianu i dźwięków z pogranicza art. popu i muzyki elektronicznej, która jest najlepszą formą ilustracji osobistych tekstów artysty.

Piotr Kajetan Matczuk – pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek, a także lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Koncertował w Polsce i na świecie, wspólnie z zespołem PIRAMIDY zagrał wiele koncertów w Europie. Jest ponadto autorem muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniował w Teatrze Ateneum w Warszawie, współpracował z Radiem Gdańsk. Jest także autorem muzyki do bajek dla dzieci i producentem audiobooków. Założył studio nagrań „Piramidy Studio”. To również wieloletni dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów” w Warszawie.

Piotr Maculewicz – muzykolog, krytyk muzyczny i popularyzator muzyki, współpracujący z wieloma czasopismami i instytucjami muzycznymi. Od 2000 r. kieruje Gabinetem Zbiorów Muzycznych Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Od wielu lat współpracuje z Filharmonią Narodową, przygotowując omówienia do licznych programów koncertowych.

Benefis 50-lecia pracy zasłużonej pedagog odbędzie się w czwartek 25 IV o godzinie 17:00 w sali koncertowej Szkoły Artystycznej w Ełku przy ul. Armii Krajowej 21.

Maciej Chrościelewski

Elżbieta Lickiewicz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5