Drogowa furia szalonego kosiarza - zaatakował na światłach!

2024-04-15 13:34:38(ost. akt: 2024-04-15 14:38:32)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który wzburzony wybiegł z kosą na drogę dając popis agresji i destrukcyjnych zapędów. 46-latek szybko został odnaleziony i zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.
Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (11.04.2024 r.) na trasie Ełk-Olecko. Do jednego z pojazdów stojących przed sygnalizacją świetlną, podbiegł nagle mężczyzna z kosą w ręku. Zaczął nią wymachiwać i w końcu uderzył ostrzem w samochód. Spowodowało to zarysowania oraz dziury w karoserii w drzwiach i na błotniku. Agresor nie reagował na sprzeciw właściciela pojazdu i trzymaną w ręku kosą oraz słownie mu groził. Po wszystkim uciekł z miejsca zdarzenia.

Powiadomieni o sytuacji policjanci natychmiast podjęli działania zamierzające do zatrzymania tego mężczyzny. Zaraz po zdarzeniu, sprawdzając pobliski rejon zauważyli go na polu. 46-latek został zatrzymany. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli także kosę.

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz gróźb. Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania i zasłaniał się niepamięcią. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące.

mat. KPP Ełk; opr. mac.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5