Dominik, Tutti Frutti i Kinderki na podium Mistrzostw Polski!

2024-04-15 12:46:40(ost. akt: 2024-04-15 12:55:46)

Autor zdjęcia: CKGE

Niezwykły sukces mażoretek działających przy Centrum Kultury Gminy Ełk. Pomimo krótkiego stażu z powodzeniem wzięły udział w Mistrzostwach Polski Północno-Wschodniej w Tańcu Mażoretkowym w Olecku - wróciły z miejscami na podium!
Na terenie Gminy Ełk od października 2023 roku działają trzy grupy mażoretek – jedna w Stradunach – Tutti Frutti i dwie w Nowej Wsi Ełckiej – Kinderki i Kinderki Mini. Instruktorkami są Pani Dorota i Gabriela Tomczyk – pasjonatki i byłe mażoretki z wieloletnim doświadczeniem.

Uczestnicy zajęć spotykają się raz w tygodniu i poznają tajniki marszu mażoretkowego, naukę figur tanecznych, naukę i doskonalenie pracy z pałeczką mażoretkową. Dziewczynki i chłopcy dzielnie ćwiczą wykonywanie elementów gimnastycznych takich jak: szpagat poprzeczny-męski, szpagat damski, przejście bokiem czy przejście przez bark. Są przygotowani do występu zarówno do muzyki na żywo granej przez orkiestrę, jak i do muzyki mechanicznej. Zajęcia odbywają się w formie rozrywkowej mając na celu zaszczepienie w młodych mieszkańcach naszej gminy miłości do tańca i gimnastyki oraz nauczenia rytmu i dyscypliny sportowej.


Mimo krótkiego czasu nauki, 14 kwietnia (niedziela), uczestnicy warsztatów wzięli udział w Mistrzostwach Polski Północno-Wschodniej w Tańcu Mażoretkowym w Olecku. Było to ogromne przeżycie zarówno dla młodych tancerzy, jak i trenerów, rodziców i organizatorów zajęć. Jechaliśmy tam z nastawieniem występu w celu zapoznania się dzieci z zasadami mistrzostw, pokonania tremy i po prostu zdobyciu doświadczenia. Jednak wszyscy mocno trzymaliśmy kciuki za nasze gwiazdy. I przyniosło to nieoczekiwany sukces. Do domów wróciliśmy z nagrodami, pełni entuzjazmu i poruszenia.

Nagrody zdobyte podczas mistrzostw:

III miejsce – Dominik Sulik z grupy Tutti Frutti ze Stradun za występ solo
III miejsce – grupa Tutti Frutti Straduny
II miejsce – grupa Kinderki NWE

- Pierwsze mistrzostwa za nami, pierwsze nagrody za nami, a to dopiero początek - zapowiada Edyta Wasiulewska z CKGE.

mac.


Dominik Sulik

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5