Worek medali i dzielna walka o awans na Mistrzostwa Polski

2024-04-15 08:56:04(ost. akt: 2024-04-15 09:02:20)

Autor zdjęcia: LUKS ABC Żak Pisanica

Kolejny udany weekend młodych tenisistów stołowych z LUKS ABC Żak Pisanica - z zawodów z Węgorzewie podopieczni trenera Bobryka przywieźli aż 11 medali. Następnego dnia walczyli w Olsztynie o awans na Mistrzostwa Polski.
W sobotę tenisiści LUKS-u liczną grupą (12 osób) udali się do Węgorzewa na otwarte mistrzostwa tego miasta będące jednocześnie VIII Memoriałem Grzegorza Kokochy. Spisali się znakomicie i wywalczyli aż 11 miejsc na podium. Pierwsze miejsca wywalczyli: Alan Danowski, Fabian Sokołowski oraz dwukrotnie Magdalena Gajewczyk i Dominik Dzikoński. Na drugim stopniu podium stanęli: Dominika Borkowska, Alan Danowski i dwukrotnie Alicja Krynicka. Trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Przybylska. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i w pełni na nie zasłużyły, gdyż zagrały na bardzo wysokim poziomie.

Następnego dnia dwoje młodzików (Nikola i Fabian) wspartych żakiem (Alan) i skrzatką (Dominika)udało się do Olsztyna na indywidualne i drużynowe mistrzostwa województwa, będące eliminacją do mistrzostw Polski. Bardzo blisko wyjazdu na finał krajowy była Nikola, która dotarła aż do półfinału, a w nim po dramatycznej walce uległa 2:3 zawodniczce z Olsztyna. Znakomicie walczył również Fabian, który pokonał kilku wyżej rozstawionych zawodników i dotarł do gry o 3 miejsce. Uległ zawodnikowi z Działdowa i ostatecznie sklasyfikowany został na 4 miejscu. W rozgrywkach drużynowych chłopcy dotarli do półfinału (4 miejsce), a dziewczęta zakończyły zmagania w przedziale 5-8.

- Brawa dla wszystkich za bardzo dobre gry w sobotę i niedzielę. Jesteśmy z Was bardzo dumni - podkreśla kadra LUKS ABC Żak Pisanica.

mat. LUKS ABC Żak Pisanica / FB; opr. mac.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5