The Voice of Belfer przypomniał o najprawdziwszej miłości

2024-04-14 15:51:11(ost. akt: 2024-04-14 16:04:55)
"The Voice of Belfer" - festiwal muzyczny dla nauczycieli; ECK w Ełku, 12 IV 24 r.

"The Voice of Belfer" - festiwal muzyczny dla nauczycieli; ECK w Ełku, 12 IV 24 r.

Autor zdjęcia: SP nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku

Nauczyciel kojarzy się z – jak sama nazwa mówi – nauczaniem. I o ile to zasada generalna, od każdej przecież są wyjątki. Takim był niezwykle ciepło przyjęty festiwal „The Voice of Belfer”, w ramach którego ełccy nauczyciele zaprezentowali wokalne talenty śpiewając ulubione hity własnych mam.
„The Voice of Belfer” nie jest zupełną nowością na ełckiej scenie eventowej, w piątek 12 IV, w Ełckim Centrum Kultury odbyła się już druga edycja bardzo mile zapamiętanego eventu. Pierwsza edycja VoB była utrzymana w tematyce piosenek o miłości i o ile druga również nie wyszła poza obręb serca, to dotyczyła miłości tej pierwotnej i najszczerszej – dziecka do matki.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku (Joanna Liszewska), a uczestnikami festiwalu nauczyciele ze szkół podstawowych, średnich i przedszkoli z Ełku i powiatu ełckiego.

„The Voice of Belfer” rozpoczął się o godz. 10:00 i pomimo wczesnej pory zgromadził sporą publikę, bardzo profesjonalnych wykonawców, jak i zaangażowane i mocno umuzycznione jury (Jolanta Wilczyńska, Rafał Sulima, Marek Chojnowski, Michał Tyszkiewicz), które na pewno miało nie lada problem, gdy przyszło do nagrodzenia nauczycieli. Powód był bardzo prosty – każdy z nich zaprezentował się znakomicie. W ciągu kilku godzin na ECK-owych deskach wystąpiło kilkanaście pań nauczycielek – jak się okazało utalentowanych nie tylko na niwie edukacyjnej – oraz rodzynek w owym muzycznym cieście, jakim był ks. Rafał Przestrzelski.

Wśród wykonywanych utworów nie zabrakło wielu dawnych hitów, w tym piosenek takich artystów jak choćby Edyty Geppert czy Whitney Houston. Występy były bardzo jakościowe, na co uwagę zwracało jury (którego członkowie zresztą sami wzięli aktywny udział w śpiewaniu). I to właśnie jego decyzją „The Voice of Belfer” wygrała Aleksandra Zembrzuska z Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku. II miejsce zajęła Aleksandra Gałązka – Szejda ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku, a III pozycję wyśpiewała Ewa Wicik z Miejskiego Przedszkola „Ekoludki”.


II FESTIWAL WOKALNY dla NAUCZYCIELI: "the Voice of Belfer" przeszedł do historii. DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM, jurorom i publiczności. Ulubione piosenki mam i wzruszające listy do nich - były tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu, co dostarczyło nam wszystkim wielu emocji i wzruszeń. Jeszcze raz gorące podziękowania i serdeczne gratulacje dla Wykonawców — podsumowują organizatorzy.

"The Voice of Belfer" - uczestnicy

Ks. Rafał Przestrzelski – SP4
Marzanna Bujak – Przedszkole „Słoneczna Ósemka”
Kamila Wolniewicz – SP9
Dagmara Borzeńska – NSP w Rękusach
Grażyna Krasińska – SP4
Marta Korczyńska ZS – nr 6
Agnieszka Strzała – ZS nr 5 Marta Winkler Przedszkole „Bajka”
Edyta Ezeama – SP9
Aleksandra Zembrzuska – CEM
Ewa Wicik – Przedszkole „Ekoludki”
Aleksandra Gałązka – Szejda SP7
Ewa Soliwoda – Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach
Marta Waśkiewicz – SP3

Maciej Chrościelewski


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5