Bajkowa wizyta Sówek i Biedronek - szukały recydywisty!

2024-04-05 17:00:47(ost. akt: 2024-04-05 17:06:34)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

„Otwarte Jednostki Policji – do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie” to program profilaktyczny, dzięki któremu dzieci mogą z bliska przyglądać się policyjnej służbie. Wizyta Sówek i Biedronek z przedszkola „Bajka” była okazją do zdobywania wiedzy o tajnikach policyjnej służby oraz o zasadach bezpieczeństwa.
W piątek dzieci z ełckiego przedszkola „Bajka” przyszły z wizytą do policjantów.

Tego rodzaju spotkania zawsze wnoszą dużo radości zarówno u dzieci, jak i u policjantów i pracowników komendy. Młodzi ludzie nie kryli radości oglądając sprzęt i wyposażenie ełckich policjantów oraz zakładając na siebie kamizelki, czapki policyjne oraz środki przymusu. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jakie uprawnienia mają policjanci i jakie zadania realizują podczas codziennej służby.

Każdy z przedszkolaków mógł poczuć się jak prawdziwy detektyw i złapać przestępcę - Misiaczka Rozrabiaczka, który okradł cukiernię i ukrył się w sali. Po znalezieniu łobuza przedszkolaki otrzymały uśmiechnięte medale.

Niewątpliwą atrakcją było obejrzenie radiowozu, usłyszenie i zobaczenie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. Dzieci zobaczyły także, jak zdejmuje się odciski palców - każdy dziecko mogło odbić swój odcisk i zabrać go na pamiątkę.

Zajęcia profilaktyczne z najmłodszymi mieszkańcami są ważną częścią policyjnej pracy. Chcemy rozmawiać z dziećmi o ważnych aspektach bezpieczeństwa, żeby miały świadomość, jak unikać groźnych sytuacji.

KPP Ełk; mac.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5