W niedzielę idziemy na wybory!

2024-04-03 08:24:15(ost. akt: 2024-04-05 11:15:01)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To nie tylko nasze prawo, ale także nasz obowiązek wobec siebie i naszej społeczności. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie, a nasza aktywność może mieć realny wpływ na nasze otoczenie oraz jakość życia lokalnej społeczności.
W nadchodzącą niedzielę, miliony obywateli będą miały okazję uczestniczyć w wyborach samorządowych, wydarzeniu kluczowym dla funkcjonowania lokalnych społeczności. Warto podkreślić, że udział w tych wyborach ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju demokracji oraz kształtowania polityki na poziomie lokalnym. Dlaczego więc warto wziąć udział w tych wyborach?

Po pierwsze, wybory samorządowe to okazja do wyrażenia swojego głosu i wyboru osób, które będą reprezentować nasze interesy na poziomie lokalnym. To my, jako społeczność lokalna, mamy najlepszą wiedzę na temat naszych potrzeb i problemów, dlatego udział w wyborach pozwala nam wpływać na decyzje podejmowane przez naszych przedstawicieli.

Po drugie, wybory samorządowe są fundamentem demokracji lokalnej. To właśnie na szczeblu samorządowym podejmowane są decyzje dotyczące wielu istotnych kwestii, takich jak edukacja, transport czy infrastruktura. Nasze uczestnictwo w tych wyborach sprawia, że możemy mieć realny wpływ na kształtowanie polityki publicznej w naszej okolicy.

Po trzecie, udział w wyborach samorządowych to także sposób na budowanie więzi społecznych i aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym. Poprzez udział w wyborach wyrażamy naszą odpowiedzialność za losy naszej społeczności oraz pokazujemy, że jesteśmy zaangażowani w jej rozwój i dobrobyt.

Warto również podkreślić, że w obecnych czasach, kiedy demokracja jest zagrożona w wielu miejscach na świecie, udział w wyborach staje się szczególnie istotny. Jest to nasza szansa na obronę demokratycznych wartości i uczestnictwo w budowaniu lepszego społeczeństwa.

MIASTO EŁK
ANDRUKIEWICZ Tomasz Mariusz (KWW DOBRO WSPÓLNE 2024)
KARAŚ Rafał (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
WILOCH Krzysztof Zbigniew (KWW "ŁĄCZY NAS EŁK")

GMINA EŁK
KOSSAKOWSKI Wojciech (KWW WOJCIECHA KOSSAKOWSKIEGO)
KUPRIANOW Diana (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DIANY KUPRIANOW)
OSEWSKI Tomasz (KWW TOMASZA OSEWSKIEGO)
ROGOWSKA Bożena (KKW KOALICJA OBYWATELSKA)
ŚWIDER Teodor Marcin (KWW TEODORA MARCINA ŚWIDRA WSPÓLNY DOM)

GMINA PROSTKI
MAŃCZUK Tomasz (KKW KOALICJA OBYWATELSKA)
WILCZEWSKI Rafał (KWW RAFAŁ WILCZEWSKI)

GMINA KALINOWO
KLEPACKI Mariusz Kazimierz (KWW MARIUSZA KLEPACKIEGO)
MARKIEWICZ Marek (KWW MARKA MARKIEWICZ)
SKROCKA Agnieszka (KWW AGNIESZKI SKROCKIEJ)

GMINA STARE JUCHY
BOBROWSKI Piotr (KWW PIOTRA BOBROWSKIEGO)
JURKOWSKA-KAWAŁKO Ewa Dorota (KWW EWY JURKOWSKIEJ-KAWAŁKO)
KARPOWICZ Michał (KWW MICHAŁA KARPOWICZA TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5