Znaleźli je przypadkiem i postanowili sprawdzić co to takiego

2024-04-02 16:58:51(ost. akt: 2024-04-02 17:07:29)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Zgodnie z polskim prawem posiadanie każdej ilości środków odurzających jest zabronione. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Właśnie przekonują się o tym boleśnie dwaj młodzi mężczyźni.
Policjanci w Prostkach i Ełku zatrzymali - odpowiednio - 17 i 19-latka, którzy mieli środki odurzające. Choć obaj młodzi mężczyźni twierdzili, że wszystko to przypadkowo znaleźli, odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się osoby zatrzymywane przez policjantów podczas świątecznego weekendu. Do pierwszego zatrzymania doszło w Prostkach. Dzielnicowi zwrócili uwagę na nastolatka, który wykazywał niepokój i nerwowość, widząc policjantów. Jak się okazało – zasadnie. W trakcie kontroli policjanci znaleźli u 17-latka młynek do rozdrabniania suszu z zawartością marihuany. Kolejne porcje narkotyków policjanci ujawnili w pokoju nastolatka.

Drugi młody mężczyzna został zatrzymany w Ełku, gdy przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Został za to wykroczenie ukarany mandatem 200 złotych. Jednak czujność policjantów podczas kontroli pokazała, że 19-latek ma coś jeszcze na sumieniu. W kieszeni spodni w folii aluminiowej miał susz roślinny. Mężczyzna twierdził, że przed chwilą znalazł narkotyki nieopodal na chodniku i postanowił sprawdzić, co to takiego.

Zabezpieczone substancje zostaną teraz poddane specjalistycznym analizom.

mat. KPP Ełk; opr. mac.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5