Zaczarowane przedszkolaki odwiedziły ełckiego starostę

2024-04-02 10:54:51(ost. akt: 2024-04-02 11:01:14)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ełku

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji starosta ełcki Marek Chojnowski spotkał się z dziećmi z Pierwszego Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego Zaczarowany Ogród w Ełku.
Starosta z tej okazji nagrał fragment tekstu opowiadania, do którego dzieci z ełckich placówek stworzą krótkie scenki. To coroczna akcja przedszkola oraz Pierwszej Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Neuronek propagująca tolerancję.

- Pamiętajmy, że osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju potrzebują przyjaciół, którzy są gotowi poświęcić czas, aby ich poznać. Najlepsze co możemy zrobić, to nie utrudniać im jeszcze bardziej, przeszkadzając, ignorując albo wyśmiewając. Przy wzajemnym zrozumieniu i cierpliwości wszyscy będą czuli się lepiej. Osoby z autyzmem po prostu widzą świat wyjątkowo, a przy odrobinie wsparcia ze strony przyjaciół mogą się tym z nami podzielić - apeluje Starostwo Powiatu Ełckiego.

mat. Starostwo Powiatowe w Ełku; opr. mac.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5