Prestiżowe wyróżnienie i najlepsza reklama ełckiego boksu

2024-03-30 12:53:44(ost. akt: 2024-03-30 13:01:50)

Autor zdjęcia: warmia.mazury.pl

Świetne wieści dla ełckiego środowiska sportowego, a zwłaszcza miłośników boksu - Tadeusz Biryło z Mazura został nagrodzony tytułem Trenera Roku Sportu Młodzieżowego na dużej gali zorganizowanej przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Wyróżniono także jego podopieczną i reprezentantkę Polski Natalię Kuczewską.
Wieloletni trener ełckich pięściarzy oraz aktualna Mistrzyni Polski i mocna kandydatka na letnie IO w Paryżu zostali uhonorowani na Warmińsko-Mazurskiej Gali Sportu 2024. Prestiżowe wydarzenie zorganizowano w ostatni czwartek (28 III) w tamtejszej filharmonii im. F. Nowowiejskiego.

Event był hołdem dla zawodników i trenerów, którzy w minionym roku odnieśli spektakularne sukcesy zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych arenach sportowych. Uroczystości to znacząca chwila dla zawodników, trenerów, działaczy, samorządowców oraz mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla. Spotkanie było okazją do podsumowań, refleksji i podziękowań za włożony trud oraz pracę w minionych miesiącach.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia wyróżniony został Tadeusz Biryło. Zasłużony trener ełckich pięściarzy został uhonorowany tytułem Trenera Roku Sportu Młodzieżowego 2023. Oprócz zaszczytnego tytułu, trener otrzymał również nagrodę pieniężną, co stanowi wyraz uznania dla jego wyjątkowej pracy, poświęcenia i profesjonalizmu w prowadzeniu młodych talentów na drodze do sukcesu.


Wśród wyjątkowych osób uhonorowanych podczas gali znalazła się utalentowana zawodniczka MKB "Mazur" Ełk, Natalia Kuczewska, podopieczna trenera Biryło. Jej wybitne osiągnięcia za rok 2023 (np. I miejsce na MTB im. L. Drogosza; 2 miejsce na turnieju „Bocskai Memorial Tournament; I miejsce na MMP do lat 23; brąz na MME) zostały docenione nagrodą pieniężną oraz przyznaniem stypendium sportowego, co stanowi potwierdzenie nie tylko jej talentu, lecz także niezwykłego poświęcenia w treningach i rywalizacji.


Nagrody zostały przyznane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Kuchcińskiego, a na uroczystości nie brakowało rozpoznawalnych i zasłużonych osobistości związanych ze sportem, jak np. odznaczony na gali odznaką „Zasłużony dla Województwa Warmiińsko-Mazurskiego” Adam Seroczyński (kajakarz: brąz na IO Sydney, olimpijczyk z Aten i Pekinu), czy były piłkarz, a obecnie europoseł Tomasz Frankowski.

Mazursko-Warmińska Gala Sportu celebruje osiągnięcia sportowców i trenerów, ale także inspiruje młode pokolenia do podążania za swoimi marzeniami i dążenia do doskonałości w sporcie. Nagrodzenie trenera ełckich pięściarzy i jego utalentowanej podopiecznej to duże wyróżnienie dla tutejszego środowiska sportowego i najlepszy dowód na to, że tradycje pięściarskie w Ełku tlą się wiecznym ogniem.

Maciej Chrościelewski2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5