Wspólne ćwiczenia zwiększają szanse na skuteczną pomoc

2024-03-26 12:28:48(ost. akt: 2024-03-26 14:16:59)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Policjanci wspierają Młodzieżową Drużynę Poszukiwawczo-Ratowniczą Centrum Edukacji Mundurowej i Fundacji ANIKAR swoim doświadczeniem i wiedzą. Mundurowi włączyli się w ćwiczenia poszukiwawcze, które młodzież zorganizowała w lesie w Malinówce.
Młodzieżowa Drużyna Poszukiwawczo-Ratownicza po lekcjach szkoli się w poszukiwaniach osób, by w ramach wolontariatu pomagać służbom w rzeczywistych działaniach. W grudniu 2023 roku grupę oficjalnie objął swoim patronatem Komendant Powiatowy Policji w Ełku. Młodzi ludzie cyklicznie się spotykają, by ćwiczyć umiejętności, które mogą im się przydać podczas realnych działań, m.in.: pierwszą pomoc, pracę ze sprzętem, taktykę poszukiwań, pracę z przydatnymi aplikacjami.

22-23.03.2024 r. odbyły się praktyczne i teoretyczne działania młodych ratowników w Malinówce (gm. Ełk). Byli tam także policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Olsztynie, którzy przyglądali się działaniom młodzieży i dzielili się swoim wieloletnim doświadczeniem przy wielu poszukiwaniach. Z młodzieżą był także Komendant Powiatowy Policji w Ełku.


- Były to nocne ćwiczenia z zakresu poszukiwań terenowych, elementów ratownictwa wysokościowego oraz pierwszej pomocy. Takie działania nie tylko kształtują umiejętności poszukiwawcze, ale także rozwijają pracę zespołową, zdolność podejmowania decyzji pod presją oraz wzmacniają fizyczną i psychiczną wytrzymałość członków drużyny - podkreślają mundurowi.

mat. KPP Ełk; opr. mac.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5