Ełccy harcerze świętowali Dzień Myśli Braterskiej

2024-03-05 08:48:56(ost. akt: 2024-03-05 09:46:59)

Autor zdjęcia: UG Kalinowo / SP w Pisanicy

W dniach 24-25.02.2024r. społeczność Hufca ZHP Ełk im. J. i H. Małeckich brała udział w rajdzie z okazji DMB pt. “Bo łatwiej cieszyć się światem- gdy czujesz się Bratem”. W taki sposób świętowali 22 lutego - dzień upamiętniający urodziny Roberta i Olave Baden-Powell. W tym dniu harcerze i skauci z całego świata obchodzą największe święto przyjaźni.
Jest to szczególna okazja do wspólnego refleksyjnego przyjrzenia się wartościom, jakimi kieruje się harcerstwo oraz budowania silnych więzi w duchu braterstwa.

W dniach 24-25.02.2024r. społeczność Hufca ZHP Ełk im. J. i H. Małeckich brała udział w rajdzie z okazji DMB pt. “Bo łatwiej cieszyć się światem gdy czujesz się Bratem”.

Harcerze i zuchy przybyli w sobotni poranek do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy. Po uroczystym apelu i oficjalnym rozpoczęciu, uczestnicy zostali podzieleni na patrole i wyruszyli na grę terenową po Pisanicy i okolicach. Podczas zadań harcerze i zuchy poznali wiele typów przyjaźni opierających się na znanych baśniach, filmach.

Po obiedzie i krótkim odpoczynku na uczestników czekała niespodzianka przygotowana przez kadrę. Mini show z udziałem m.in. ciotki z Ameryki, babci kochającej koty, piłkarza Majkela bardzo rozśmieszyło harcerzy i zuchy. Po tym ekscytującym występie harcerze starsi przenieśli się w świat zagadek i łamigłówek, harcerze brali udział w grze “Postaw na Szyszkę”, a zuchy wykonywały ogromne kartki dla innych drużyn z okazji DMB.

Punktem kulminacyjnym sobotniego dnia było uroczyste świeczkowisko na którym pwd. Maciej Graczewski i pwd. Klaudia Mierzejewska opowiedzieli gawędę o dążeniu do określonych celów i przyjaźni. Nie zabrakło również czasu na pląsy i wieczorne zabawy. W niedzielę po oficjalnym zakończeniu apelem, rozdaniu upominków i podsumowaniu, wszyscy uczestniczyli w mszy świętej w Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Pisanicy.

mat. UG Kalinowo / SP w Pisanicy; opr. mac.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5