Bezpieczne & zaczytane spotkanie z przedszkolakami

2024-02-29 14:41:51(ost. akt: 2024-02-29 14:48:29)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Świadomość bezpieczeństwa jest ważna już od najmłodszych lat, dlatego policjanci angażują się w różne działania profilaktyczne skierowane do kilkuletnich mieszkańców. Tym razem policjanci odwiedzili przedszkolaki ze „Słonecznej Ósemki”.
Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne. Funkcjonariusze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem miejscem spotkania z policjantami było przedszkole „Słoneczna Ósemka” w Ełku. Policjantka przeczytała dzieciom książeczkę. Dzieci usłyszały opowiadanie, w którym pan policjant pomaga bohaterce na drodze.


Specjaliści podkreślają, że czytanie przynosi wiele korzyści m.in. wspiera prawidłowy rozwój dzieci oraz poszerza wiedzę. Ale takie spotkania to nie tylko możliwość przeczytania ciekawej dla dzieci książki. Jest to także doskonała okazja do rozmów o bezpieczeństwie. Przedszkolaki mogą także poznać policjanta i dowiedzieć się, jakie zadania ma taki funkcjonariusz.

- Policjant, który jest przewodnikiem psa służbowego, mówił dzieciom o kontaktach z nieznanymi zwierzętami. Pod jego okiem dzieci ćwiczyły „pozycję żółwia”, która może uchronić przed dotkliwym pogryzieniem. Uczmy dzieci, że w sytuacji zagrożenia mogą podejść do policjanta i poprosić go o pomoc - zwracają uwagę ełccy mundurowi.

mat. KPP Ełk; opr. mac.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5