Pomogły ełckiej młodzieży wybrać dalszy kierunek nauki

2024-02-27 21:57:14(ost. akt: 2024-02-28 09:08:51)

Autor zdjęcia: UM w Ełku

XX edycja Prezentacji Edukacyjno – Doradczych „Uczelnie w Powiecie” odbyła się we wtorek 27 II w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku pod patronatem prezydenta miasta Ełku. Zaprezentowało się łącznie 15 uczelni.
Wkrótce tegoroczni maturzyści staną przed wyborem dalszego kierunku kształcenia. Pomocą w tej decyzji była możliwość odwiedzenia stoisk w trakcie Prezentacji Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w Powiecie”, które odbyły się we wtorek (27 lutego) w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku.

Celem wydarzenia jest umożliwienie maturzystom i uczniom szkół ponadpodstawowych z Ełku i Powiatu Ełckiego poznania szerokiej oferty edukacyjnej szkół wyższych, a także stworzenie możliwości bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami uczelni, biorących udział w wydarzeniu.

Tegoroczna XX edycja prezentacji organizowana jest w ośmiu miastach powiatowych województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Prezentacje pozwalają odnaleźć młodzieży kierunek dalszej edukacji, definiującej przyszłość. Udział w tegorocznych prezentacjach zgłosiło 15 uczelni m. in. z Białegostoku, Łomży, Olsztyna i Warszawy.

Organizatorami ełckich prezentacji są: redakcja dwutygodnika „Wieści Podlaskie” i Starosta Ełcki. Wydarzenie odbyło się pod patronatem prezydenta miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza. Za zaprezentowanie najbogatszej oferty edukacyjnej podczas Prezentacji Edukacyjno – Doradczych „Uczelnie w Powiecie 2024 r.”, Puchar Prezydenta Miasta Ełku otrzymała Szkoła Policealna „MEDYK” im. Mikołaja Kopernika w Ełku.

mat. UM Ełk; opr. mac.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5