Zapraszają na opowieść o życiu i dziele Mikołaja Kopernika

2024-02-13 19:05:33(ost. akt: 2024-02-13 19:19:42)
* "Wstrzymał słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię" - Jan Nepomucen Kamiński o Koperniku

* "Wstrzymał słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię" - Jan Nepomucen Kamiński o Koperniku

Autor zdjęcia: UM w Ełku / MHE

Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza do zwiedzania wystawy „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele”. Wernisaż już w najbliższy piątek (16 lutego) o godzinie 18.00. Wstęp na event jest całkowicie bezpłatny.
Wernisaż wystawy „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” odbędzie się 16 lutego o godzinie 18.00 w Muzeum Historycznym. Została ona przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Wystawę przedstawiającą wybitnego toruńskiego uczonego w nowoczesny sposób można zwiedzać do 14 kwietnia. Ekspozycja zawiera elementy multimedialne przybliżające odkrycia astronomiczne Mikołaja Kopernika. Wstęp wolny.

Wystawa „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” ma charakter edukacyjny, prezentując postać Mikołaja Kopernika w nowoczesny i atrakcyjny dla zwiedzających sposób. Ekspozycja ma charakter modułowy, opowiada o życiu i dokonaniach toruńskiego uczonego, z zaakcentowaniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii.

Przedstawia ona codzienne życie mieszczan toruńskich drugiej połowy XV i pierwszej połowy XVI wieku. Ekspozycja zawiera elementy multimedialne (film, animacja komputerowa), których zadaniem jest atrakcyjny i dostępny sposób wyjaśniać problematykę odkryć astronomicznych Mikołaja Kopernika. Podczas wernisażu odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie w towarzystwie Michała Kłosińskiego – kustosza, kierownika Domu Mikołaja Kopernika w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Wystawę można zwiedzać od soboty 17 lutego do niedzieli 14 kwietnia od wtorku do niedzieli w godzinach 9.30 – 16.30 w salach wystawowych MHE, ul. Wąski Tor 1.

mac.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5