Samorząd docenia pasję i ambicję utalentowanej młodzieży

2024-02-12 15:48:51(ost. akt: 2024-02-12 16:12:28)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Trzy utalentowane uczennice z gminy Ełk zostały uhonorowane stypendiami artystycznymi na rok 2024. Przyznał je wójt Tomasz Osewski, jako wyraz uznania oraz zachętę do kontynuowania twórczej pracy na rzecz naszego regionu.
Wśród laureatek tegorocznych stypendiów znajdują się Laura Sulik, Kinga Dopierała i Oliwia Aleksandra Walendzik, których rodzice złożyli wnioski w terminie do 31 grudnia 2023 roku.

Laura Sulik, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stradunach, została uhonorowana stypendium za swoje umiejętności w grze na skrzypcach. Kinga Dopierała, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej, otrzymała stypendium za mistrzowskie posługiwanie się cymbałami wileńskimi. Natomiast Oliwia Aleksandra Walendzik, uczennica Technikum Zawodowego w Białymstoku, została wyróżniona za swoje osiągnięcia w dziedzinie sztuki plastycznej.

Decyzja o przyznaniu stypendiów została poparta licznymi dyplomami osiągniętymi przez laureatki w konkursach o zasięgu wojewódzkim, krajowym a nawet międzynarodowym. Ich zaangażowanie i talent zostały docenione przez lokalną społeczność oraz władze gminy. Oficjalne podpisanie umów stypendialnych oraz wręczenie stypendiów odbyło się 8 lutego 2024 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Ełku. Młodym artystkom towarzyszyli dumni rodzice, którzy wspierają ich pasje i działania na polu kulturalnym.

- Stypendia artystyczne są nie tylko formą wsparcia finansowego dla młodych talentów, ale także stanowią istotny element zachęty do dalszego rozwoju i promocji kultury lokalnej – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Gratuluję laureatkom i życzę im dalszych sukcesów na polu sztuki i kultury, przynoszących radość zarówno im samym, jak i całej społeczności Gminy Ełk. - podkreśla włodarz.

mat. Gmina Ełk opr. mac.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5