Weekendowa piątka z powiatu - jechali na podwójnym gazie

2024-02-12 10:31:46(ost. akt: 2024-02-12 10:35:26)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Kontrole trzeźwości, zwłaszcza w okresach świątecznych i weekendowych, są wzmożone, aby minimalizować ryzyko wypadków i innych zagrożeń na drogach. I widać, że jest potrzeba takich działań, bo bilans nietrzeźwych kierowców na drogach budzi niepokój. Ilu w trakcie weekendu zatrzymali ełccy mundurowi?
W miniony weekend policjanci z Ełku zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców pojazdów i 1 kierującego rowerem.

Powody zatrzymania nietrzeźwych kierowców bywają różne. Najczęściej takie osoby nie trzymają prostego toru jazdy. Zdarza się też tak, że kierowca popełnia rażące wykroczenia drogowe.

Tak było w przypadku 34-latka, którego policjanci zatrzymali w nocy (10/11.02.2024 r.). Kierowca w Ełku jechał pod prąd i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli okazało się także, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatami na kwotę 350 złotych za wykroczenia drogowe. Za kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i obowiązek zapłaty minimum 5 tys. złotych.

Z taką odpowiedzialnością muszą liczyć się także trzej inni kierowcy zatrzymani w weekend na ełckich drogach.

Policjanci zatrzymali też nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna jechał rowerem, mając promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Obowiązujący taryfikator jest surowy dla nietrzeźwych rowerzystów. Przewiduje grzywnę nie mniejszą niż 2500 złotych. I takim mandatem został ukarany 53-latek.

mat. KPP Ełk; opr. mac.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5