Nietypowa rola komendanta - zabawiał przedszkolne dzieci!

2024-02-07 15:14:58(ost. akt: 2024-02-07 15:22:50)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Podinsp. Grzegorz Kobeszko oraz policjantki odwiedzili przedszkole „Bajka” w Ełku. Podczas spotkania komendant przeczytał dzieciom książkę o zawodzie policjanta. Było to obrazowe wprowadzenie do dalszych rozmów z przedszkolakami o zadaniach policjantów i bezpieczeństwie dziecka.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska). I faktycznie, chyba wszystkie dzieci lubią słuchać czytanych opowieści.


Idąc za tą myślą, policjanci odwiedzili najmłodszą grupę Skrzatów z Miejskiego Przedszkola „Bajka” w Ełku. Tam Komendant Powiatowy Policji podinsp. Grzegorz Kobeszko przeczytał dzieciom książkę o policjantach. Wspólne czytanie wprowadziło dzieci w świat policjantów i spraw, którymi się zajmują. Była to także okazja do rozmów o numerze alarmowym i innych aspektach bezpieczeństwa dziecka. Dzieci miały też możliwość obejrzenia i przymierzenia elementów umundurowania policyjnego, co robiły z wielką radością i podekscytowaniem.

- Na koniec wszyscy otrzymali odblaski w kształcie radiowozów. Ma to być pamiątka spotkania, ale przede wszystkim element poprawiający bezpieczeństwo na drodze - podkreślają ełccy mundurowi.

mat. KPP Ełk; opr. mac.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. HenBeck #3114561 25 kwi 2024 11:11

    To odgrzewane kotlety. O ile mi wiadomo,pan komendant od lutego br. jest emerytem policyjnym. Proszę nie wprowadzać czytelników "Gazeta Olsztyńska" jak też mieszkańców miasta w dość istotny błąd personalny.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5