Bajecznie & bezpiecznie w ełckiej "Bajce"

2024-01-24 18:58:07(ost. akt: 2024-01-24 19:01:47)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Świadomość bezpieczeństwa jest ważna już od najmłodszych lat, dlatego policjanci angażują się w różne działania profilaktyczne skierowane także do kilkuletnich mieszkańców. Tym razem policjantka odwiedziła przedszkolaków z ełckiej „Bajki” i przeczytała im książkę, by na jej podstawie porozmawiać o zasadach bezpiecznych zabaw zimowych.
Spotkanie policjantki z przedszkolakami to nie tylko okazja do nawiązania pozytywnego kontaktu z służbą mundurową, ale również doskonała możliwość edukacyjna.

Policjantka odwiedziła (24 I) dzieci z przedszkola „Bajka” i przeczytała im książeczkę o przygodach jednej z ich ulubionych bohaterek.

- Na kanwie jej przygód i konkretnych sytuacji, rozmawialiśmy o zimowym bezpieczeństwie. Praktyczne przykłady pomagają dzieciom lepiej zrozumieć, dlaczego pewne zasady są ważne i jakie mogą być konsekwencje ich złamania.

Wizyta policjantki w przedszkolu pokazuje funkcję policji jako strażnika porządku, ale również edukuje dzieci w kwestiach dotyczących ich własnego bezpieczeństwa. To może przyczynić się do kształtowania świadomego zagrożeń społeczeństwa od najwcześniejszych lat.

mat. KPP Ełk; opr. mac.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5