Wesoło & bezpiecznie - Pola szykuje dzieci na zimowe ferie

2024-01-14 11:04:50(ost. akt: 2024-01-14 11:09:56)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Na przykładzie losów Poli z wierszyka „Kruchy lód” policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zabawach na śniegu. Jest to istotne zwłaszcza teraz – kiedy zbliżają się ferie i jest mroźna pogoda.
„Na ratunek Poli” to książeczka z wierszykami z projektu edukacyjnego „Profilaktyka Smyka”. Kilkuletnia Pola na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak uniknąć zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pakiety edukacyjne z tego projektu są w ełckich szkołach.

Jednak każda okazja jest dobra, by promować bezpieczne zachowania i dobre nawyki dla bezpieczeństwa.

Czas przed feriami policjanci wykorzystują do tego, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o ważnych tematach związanych z bezpieczeństwem, ale też słuchają tego, czym chcą się podzielić najmłodsi mieszkańcy. Dziś (12.01.2024r.) policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 5 w Ełku.

- Tematy spotkań są różne - zwracamy uwagę na cyberbezpieczeństwo, bo wiemy, że wolny czas sprzyja też spędzaniu czasu w cyberprzestrzeni. Temat poprawnych zachowań w sieci ważny jest dla każdej grupy wiekowej. Podkreślamy zalety elementów odblaskowych i omawiamy, w jaki sposób wpływają one na widoczność pieszego na drodze - tłumaczą pomocni mundurowi.

Zimowa aura ze śniegiem, zdecydowanie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na dworze - spacerom, lepieniu bałwana czy zabawom z rodzeństwem. Policjanci przypominają uczestnikom zajęć o bezpiecznym zimowym wypoczynku, zwłaszcza, aby do zabaw na śniegu wybierać miejsca oddalone od dróg i akwenów.

mat. KPP Ełk; opr. mac.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5