Nagrodzili najzdolniejszych uczniów

2019-09-05 10:23:29(ost. akt: 2019-09-05 10:24:19)

Autor zdjęcia: GOK w Dźwierzutach

Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach stał się w czwartek 29 sierpnia miejscem ważnej i radosnej uroczystości wręczenia nagród Wójta Gminy Dźwierzuty dla uzdolnionych uczniów zamieszkujących teren naszej gminy.
Władze Gminy Dźwierzuty zaprosiły do Gminngo Ośrodka Kultury najzdolniejszych uczniów z lokalnych szkół, którzy zostali nagrodzeni. Zdolni uczniowi są tą grupą dźwierzuckiej młodzieży, która wkłada całe swoje serce oraz jest zaangażowana w to co robi, realizuje przy tym swoje pasje i łączy je z nauką. Nauką, która dla nich nie zawsze jest tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością.

Uchwałą Nr XXXVIII/330/2018 z dnia 27 kwietnia 018 roku Rada Gminy Dźwierzuty zatwierdziła Lokalny Program Wspierania edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Dźwierzuty.

Powołana w tym celu komisja rozdysponowała pieniądze przeznaczone na te cel w budżecie gminy Dźwierzuty na rok 2019 zgodnie z kryteriami określonymi w Regulaminie, stanowiącej załącznik do cytowane wyżej uchwały.

Narody otrzymało łącznie 21 uczniów, czyli wszyscy, którzy zostali zgłoszeni we wnioskach przez Dyrektorów Placówek Oświatowych, do których uczęszcza najzdolniejsza młodzież.

Sponsorzy, tj. Pani Karolina Orzoł i Pani Marianna Bogusława Szydlik przeznaczyły własne środki finansowe na nagrodę specjalną. Otrzymała ją uczennica, która uzyskała nie tylko bardzo wysoką średnią ocen na koniec roku szkolnego (III klasa Gimnazjum), ale także została laureatką konkursu wojewódzkiego z biologii, otrzymała 100% punktów z egzaminu końcowego z języka angielskiego na poziomie podstawowym, 100% punktów z egzaminu końcowego z przyrody i 95% punktów z egzaminu końcowego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2840804 | 196.240.*.* 28 gru 2019 18:58

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5