Uczniowie spędzili noc w gminnej bibliotece

2019-06-23 10:22:38(ost. akt: 2019-06-23 10:24:50)

Autor zdjęcia: GBP w Dźwierzutach

Grupa uczniów klas II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczestniczyła w " Nocy w Bibliotece" zorganizowanej w ramach konkursu o Tytuł "Pożeracza Książek".
Konkurs na najaktywniejszego czytelnika ogłoszony w lutym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dźwierzutach trwał do końca maja. Największą aktywnością czytelniczą wśród klas I-III okazali się drugoklasiści, dlatego też oprócz nagród książkowych dla czterech najbardziej "zaczytanych" zwycięzców chętni uczniowie mogli uczestniczyć w nocy pełnej różnorodnych atrakcji.

Zajęcia rozpoczęły zmagania z ortografią, gdzie trzeba było wykazać się znajomością pisowni szczególnie głosek "ż" i "rz". Najlepszy wynik to "tylko" 4 błędy w tekście. Kolejnym zadaniem było odgadnięcie homonimów. Dostarczyło ono wielu emocji, ponieważ nie tak łatwo odnaleźć językowe skojarzenia.

GBP Po krótkiej przerwie i regeneracji sił uczestnicy rozpoczęli nowe zabawy ze słowem. Odszukanie w grupach pomieszanych tytułów książek nie nastręczyło wielu trudności, gdyż w nocnym spotkaniu brali udział najlepsi czytelnicy. Na zakończenie cała grupa spróbowała swoich sił w grze pt. "miasta-państwa".

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w tego typu warsztatach, które pokazują bibliotekę, jako miejsce nauki przez wspólną zabawę. Zajęcia prowadziła Dyrektor GBP Bożena Nadolska.

Danuta Kuchcińska – bibliotekarz GBP Dźwierzuty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5