XVIII Dzień Papieski w Rumach

2018-10-21 19:17:09 (ost. akt: 2018-10-21 19:19:48)

Autor zdjęcia: arch.organizatorów

W Rumach mieszkańcy po raz trzeci zapragnęli uczcić ten dzień podczas uroczystej mszy niedzielnej. Grupa wokalna RUMIANKI wraz z księdzem proboszczem przedstawiła misterium słowno-muzyczne poświęcone św. Janowi Pawłowi II.
Nie ma z nami już Jana Pawła II ale został nam “Nasz Papież”, bo właśnie to Jan Paweł II, nauczył nas jak kochać papieży. To on w nas zostawił to poczucie, że każdy jest nasz. Hasło tegorocznych dni brzmiało: „Promieniowanie ojcostwa” i nawiązywało do dramatu Karola Wojtyły. Wydarzeniu przyświecała myśl w nauczaniu Jana Pawła II nad Ojcostwem w dwóch fundamentalnych wymiarach: Rodziny i Ojczyzny. W rolę narratorów wcielili się: Bogdan Dudziński i Joanna Kubicka oraz ksiądz proboszcz Paweł Ostrowski, akompaniament gitarowy i śpiew Danuta Kuchcińska, akompaniament akordeonowy i nagłośnienie Janusz Ałaj (GOK), śpiew: Joanna Kubicka, Ada Kubicka, Ania Błażewicz. Misterium miało formę przekazania słowem i śpiewem treści, które święty papież zaszczepił ludziom, którzy go słuchali, poznali i dalej kultywują jego naukę. Najważniejszym przesłaniem tegorocznych dni było promieniowanie swoim życiem, jak też odbieranie promieniowania od innych ludzi. Promieniowanie dobra, miłości i prawdy. Na zebranych nie tylko oddziaływały słowa, sugestywnie przekazane przez narratorów, ale również muzyka: pieśni kościelne w zaprezentowane w nowych aranżacjach na akordeon rozbrzmiały wyjątkowo uroczyście i doniośle. Zebrani podczas mszy wierni w ciszy i skupieni wsłuchali się w przygotowaną prezentację, czemu dali wyraz nagradzając występujących dużymi brawami.
W Rumach pamiętają o świętym Janie Pawle II nie tylko przy okazji Dnia Papieskiego, lecz również od wielu lat przy innych okolicznościach związanych z osobą świętego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ABC #2606962 | 83.9.*.* 23 paź 2018 09:01

    A ten z lewej to tylko do zdjęć staje, obojętnie z kim ale aby tylko stanąć

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5