Prawkiem cieszył się zaledwie 9. miesięcy. Zostało mu zabrane za jazdę z promilami

2018-05-15 13:17:54 (ost. akt: 2018-05-15 13:30:46)

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, grozi 20-letnimu mieszkańcowi gminy Dźwierzuty. Chłopak w niedzielny wieczór kierował osobowym volvo mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu.
Szczycieńscy policjanci przedstawili wczoraj zarzut przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości 20-letniemu mieszkańcowi gminy Dźwierzuty.
Ten młody człowiek, który jak się okazało, od zaledwie dziewięciu miesięcy posiada uprawnienia do kierowania pojazdami, przez swoją bezmyślność już je utracił.

20-latek w niedzielny wieczór na trasie Dźwierzuty – Gisiel, kierował osobowym volvo i podczas manewru wyprzedzenia toyoty uderzył w jej tył i bok.
Na szczęście 33-latka kierująca toyotą nie odniosła poważnych obrażeń i zdecydowała się jechać za uciekającym volvo. Kobieta była cały czas na łączu z oficerem dyżurnym szczycieńskiej jednostki Policji.
Dzięki temu skierowany na miejsce patrol wiedział doskonale w jakim kierunku ma jechać.

Jak się okazało uciekający 20-latek w pewnym momencie porzucił volvo, schował się za drzewami i czekał na dalszy przebieg sprawy. A okazał się on bardzo prosty. 33-latka zobaczywszy, że mężczyzna wybiegł z auta, podeszła do samochodu i ze stacyjki wyjęła kluczyki.
Gdy przyjechali policjanci, zatrzymali mieszkańca gminy Dźwierzuty. Po badaniu okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad półtora promila alkoholu.

20-latek tłumaczył policjantom, że spanikował i dlatego odjechał.
Więcej na temat swojego nieprawidłowego zachowania chłopak opowie przed sądem.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5