"Wagary z Kulturą" w dźwierzuckim GOK

2017-03-22 19:43:47 (ost. akt: 2017-03-23 21:48:52)

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

W wiosennym konkursie "Wagary z Kulturą" wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Linowie, Orzynach i Dźwierzutach. Ich zadaniem była prezentacja wiosennego programu artystycznego. W pierwszej odsłonie konkursu jury uznało przyznać wszystkim szkołom pierwsze miejsca.
Wiosenne stroje, dobre humory, piosenki i scenki teatralne królowały podczas pierwszego konkursu wiosennego "Wagary z Kulturą", który 21 marca odbył się w dźwierzuckim Gminnym Ośrodku Kultury. Do wiosennej rywalizacji zgłosiły się szkoły z Dźwierzut, Linowa oraz Orzyn.

Jury w składzie: Katarzyna Kozak plastyk z MDK w Szczytnie, Marianna Szydlik wójt gminy Dźwierzuty oraz Ewa Dolińska-Baczewska dyrektor GOK w Dźwierzutach było zachwycone poziomem przygotowania dzieci do konkursu. To sprawiło, że w pierwszej edycji konkursu jury podjęło decyzję o przyznaniu trzech równorzędnych pierwszych miejsc.

- Dziękuję rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie konkursu, w szczególności paniom Krystynie Piłat oraz Anicie Kostek - mówi dyrektor GOK, Ewa Dolińska-Baczewska. - Wiosenne "Wagary z Kulturą" zakończyliśmy tradycyjnym topieniem Marzanny w Strudze Dźwierzuckiej.

Nagrody w konkursie ufundowali: Sylwia Jaskulska wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Marianna Szydlik wójt gminy Dźwierzuty oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach. Dziękujemy nauczycielom: Iwonie Włodkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Linowie, Lucynie Marszałek-Piórkowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzynach oraz Hannie Radkowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dźwierzutach za profesjonalne przygotowanie dzieci do konkursu. Program słowno-taneczny zaprezentowały dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia świetlicowe do GOK.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GOKwDzwierzutach

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5