Myśliwi wspierają edukację ekologiczną młodzieży

2016-04-11 12:36:26(ost. akt: 2016-04-11 13:34:58)
Gimnazjaliści z Szkolnego Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Dźwierzutach przypomnieli sobie sobie, jak korzystać z mapy i kompasu oraz spróbowali swoich sił w biegach na orientację.
Grupa uczniów z gimnazjum im. K. Klenczona w Dźwierzutach wybrała się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Spychowie. W wyjeździe uczestniczyło 36 uczniów, głównie członków Szkolnego Towarzystwa Przyjaciół Lasu. Młodzieży towarzyszyli dyrektor szkoły Jolanta Łomiak oraz nauczyciel biologii Arkadiusz Stań oraz Leszek Mierzejewski i Lech Naftalski, przedstawicielami Koła Łowieckiego "Ryś" w Dźwierzutach.

Krótka podróż z Dźwierzut do Spychowa była dla uczestników wyjazdu ciekawą lekcją historii dotyczącą naszej małej Ojczyzny, bowiem pan Leszek Mierzejewski w barwny sposób przedstawiał dzieje i ciekawostki o mijanych po drodze miejscowościach.

Na miejscu uczniowie zostali ciepło przyjęci przez pracownika Nadleśnictwa Spychowo - panią Urszulę Dyl-Nadolną, która wraz z p. Leszkiem Mierzejewskim przez kilka godzin zajmowała się grupą. Dzięki temu uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zaobserwować unikatowe walory przyrodniczo- krajobrazowe lasów nadleśnictwa wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie”.

W Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej poszerzyli swoją wiedzę na temat roli lasu i działalności Lasów Państwowych. W Muzeum Leśnym wiele dowiedzieli się o przyrodzie.

Naszym uczniom bardzo spodobały się zabawy edukacyjne o tematyce ekologicznej prowadzone przez p. Urszulę oraz wędrówka po lesie do wiaty Eko Oczko, położonej na malowniczej, śródleśnej polanie, gdzie przy ognisku wspólnie piekliśmy kiełbaski.

Chętni mieli również okazję przypomnieć sobie, jak korzystać z mapy i kompasu oraz spróbować swoich sił w biegach na orientację, którego zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Spychowo.

Wyjazd i edukacja ekologiczna uczniów gimnazjum możliwe były dzięki wsparciu Koła Łowieckiego "Ryś" w Dźwierzutach, które zasponsorowało wyjazd do nadleśnictwa. Współpraca pomiędzy Publicznym Gimnazjum im. K. Klenczona w Dźwierzutach a Kołem Łowieckim "Ryś" w Dźwierzutach została nawiązana we wrześniu ubiegłego roku i stanowi ważny element w edukacji uczniów. W ramach tej współpracy odbywają się cykliczne spotkania młodzieży z członkami koła, na których uczniowie poznają życie lasu i jego mieszkańców, kształtując swoją świadomość ekologiczną.

Do szkoły uczestnicy wyjazdu wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, która z pewnością zaowocuje w postaci poszanowania lasu i jego mieszkańców, jako elementu przyrody i propagowania jego ogromnej roli w życiu człowieka.

Żegnając się z organizatorami wydarzenia uczniowie i dyrekcja gimnazjum na złożyli ręce p. Leszka Mierzejewskiego podziękowania dla Zarządu Koła Łowieckiego "Ryś" w Dźwierzutach, za ufundowanie wyjazdu i możliwość uczestniczenia w lekcji edukacji ekologicznej. Podziękowania za miłe i ciepłe przyjecie trafią także do Nadleśnictwa Spychowo.

Gimnazjum w Dźwierzutach

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marschal #1974930 | 82.214.*.* 13 kwi 2016 09:18

    Zacna inicjatywa. Dzieciaki będą pamiętać. Brałem udział w podobnych wyjazdach i do dziś wspominam je z przyjemnością. Brawo dla organizatorów!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5