Jedyna kobieta najlepszym siatkarzem

2016-04-05 12:42:02 (ost. akt: 2016-04-05 13:40:08)

Autor zdjęcia: organizatorzy

Kolejna ciekawa inicjatywa sportowa za nami. W hali sportowej w Orzynach rozegrano mecz piłki siatkowej pomiędzy alumnami Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie i reprezentacją sołectwa Orzyny.
Drużyna z Orzyn to zwycięzcy turnieju kwalifikacyjnego, który odbył się w parafii im. Jana Chrzciciela w Targowie z inicjatywy księdza proboszcza Tomasza Kowalskiego. W turnieju uczestniczyło 5 sołectw. Po zaciętym meczu 3:1 zwyciężyła drużyna młodych i ambitnych zawodników z Orzyn. Kapitanem zwycięskiej drużyny z Orzyn był Damian Dąbrowski. Alumnami "dowodził" sam rektor WSD "Hosianum”, ks. Paweł Rabczyński.

Po meczu wybrano też najlepszego zawodnika, którym okazała się jedyna grająca kobieta – Marika Lis. Patronat nad turniejem objęła Sylwia Jaskulska, członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Rywalizację z entuzjazmem obejrzało ponad 150 kibiców, na których po meczu czekał bigos i słodki poczęstunek. Przy okazji Zespół Parafialny Caritas kwestował na rzecz szkoły w Orzynach (zakup strojów sportowych).

opracował: sołtys Orzyn Wiesław Domalewski

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5