Podsumowanie weekendu na drogach powiatu działdowskiego

2023-11-29 12:07:22(ost. akt: 2023-11-29 12:07:57)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Kapryśna pogoda, deszcz, śnieg, silne podmuchy wiatru i ujemna temperatura towarzyszyły w miniony weekend kierującym na drogach powiatu działdowskiego. Mimo trudnych warunków pogodowych nie zabrakło kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością łamiąc przepisy brd czy wsiadając za kierownicę pojazdu po alkoholu. Nieodpowiedzialni kierujący nie unikną kary.
W piątek (24.11.2023 r.) w Wysokiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes nie ustąpił pierwszeństwa podczas wyjazdu z terenu żwirowni prawidłowo jadącemu drogą wojewódzką nr 544 od miejscowości Gródki do miejscowości Wysoka kierującemu pojazdem marki Nissan doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli poważnych obrażeń. 64-letniego sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny od pojazdu Nissan w związku z powstałymi uszkodzeniami.

Ten sam patrol wyjaśniał okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Gródkach w gminie Płośnica. Kierujący pojazdem marki Mercedes 71-latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Hyundai. Na skutek zderzenia oba pojazdy zjechały do rowu. W wyniku zdarzenia kierujący mercedesem oraz pasażerka z nissana z ogólnymi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala w Działdowie. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem i policjantami ruchu drogowego. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi lidzbarska policja.

W sobotę (25.11.2023 r.) w Działdowie patrol prewencji zatrzymał kierującego samochodem osobowym marki Renault Kangoo. Chwilę wcześniej kierowca pojazdu chcąc uniknąć kontroli drogowej podjął ucieczkę, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane samochody marki Volvo oraz Audi. Kierującym renault okazał się 57-letni mieszkaniec Działdowa. Od kierującego policjanci wyczuli zapach alkoholu, jednak ten odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w związku z czym pobrano od niego krew do badań. Ponadto, w trakcie interwencji ustalono, że ten sam kierujący uszkodził wcześniej samochód osobowy marki Nissan. Mężczyznę policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Czynności w tej sprawie prowadzi działdowska policja.

W niedzielę (26.11.2023 r.) policjanci działdowskiej drogówki w miejscowości Wielki Łęck zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw mieszkańca gminy Działdowo. Powodem kontroli była nadmierna prędkość, z którą poruszał się 24-latek. W terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50km/h pędził 108 km/h. Policjanci ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i nałożyli na niego punkty karne, a także zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy. Informacja o zdarzeniu trafi do starosty działdowskiego, który wyda wobec mężczyzny decyzję o 3-miesięcznym zakazie prowadzenia pojazdów.

Ten sam patrol chwilę później został zadysponowany do zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 544 w rejonie miejscowości Piaseczno. Kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen na łuku drogi podczas mijania się z innym pojazdem, który jechał blisko osi jezdni, zjechała do prawej strony jezdni a następnie pojazd wjechał do przydrożnego rowu. Z uwagi na zawroty głowy i złe samopoczucie 37-letnią kierującą pojazdem karetka pogotowia przetransportowała na badania do szpitala w Działdowie. Kobieta była trzeźwa. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu w Lidzbarku.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5