Razem Przeciwko Przemocy — wyróżnienie dla zespołu interdyscyplinarnego z Rybna

2023-11-29 11:53:51(ost. akt: 2023-11-29 11:58:28)

Autor zdjęcia: WMUW

Każdego roku, między 25 listopada a 10 grudnia, przedstawiciele wielu instytucji i służb, łączą siły i środki, aby jak najgłośniej wybrzmiało wspólnie wypowiedziane: ,,NIE PRZECIWKO PRZEMOCY".
Okazją do wzmożonych działań jest globalna akcja ,,16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć" i wpisująca się w nią kampania ,,Biała wstążka" - symbol sprzeciwu wobec przemocy.

24 listopada po raz kolejny w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, odbyła się konferencja o zasięgu regionalnym. Wydarzeniu towarzyszyło hasło: ,,Świadek przemocy w świetle znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej".

Z ciekawymi wykładami wystąpili Pani Anna Tokarczyk - psycholog, dr Marek Mudant - ekspert w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej, Pan Ryszard Jabłoński - suicydolog. Tematyka wyjątkowo trudna, bo skoncentrowana na doznającym przemocy dziecku.

Doniosłym akcentem konferencji było wręczenie wyróżnień Wojewody Warmińsko-Mazurskiego liderom działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w woj. warm.- maz. Statuetki odebrali Pani Grażyna Jolanta Bień oraz Zespół Interdyscyplinarny z Rybna i jego Przewodnicząca - Ewa Dobracka Zawada.

źródło: WMUW
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5