Nietrzeźwy rowerzysta i motorowerzysta na sądowym zakazie

2023-11-04 20:05:46(ost. akt: 2023-11-04 20:05:57)

Autor zdjęcia: KPP

Nietrzeźwy rowerzysta i motorowerzysta na sądowym zakazie wkrótce odpowiedzą przed sądem. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy działdowskiej drogówki. Pierwszy odpowie za wykroczenie, drugi za przestępstwo.
W czwartek (2.11.2023 r.) w Iłowie - Osadzie na jednej z ulic patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej miejscowego 64-latka, który kierował rowerem. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wobec nietrzeźwego kierowcy jednośladu policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

W tym samym dniu w Uzdowie policjanci ruchu drogowego z Działdowa ujawnili motorowerzystę na sądowym zakazie. To 59-letni mieszkaniec gminy Działdowo, którego obowiązuje sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Za popełnione przestępstwo odpowie on teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości stanowi wykroczenie, za które grozi mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych. W przypadku skierowania sprawy do sądu, może on nałożyć grzywnę w wysokości do 30 tysięcy złotych oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne. Z kolei jazda motorowerem lub innym pojazdem wbrew sądowemu zakazowi jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5