Tymczasowe areszty dla mieszkańca Braniewa i mieszkańca Działdowa

2023-09-14 07:06:37(ost. akt: 2023-09-14 07:07:37)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

44-latek z Braniewa najbliższe miesiące spędzi za kratkami, podobnie jak 67-letni działdowianin, wobec których Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźni są podejrzani m.in. o stosowanie gróźb karalnych i uporczywe nękanie.
Do orzeczenia środka zapobiegawczego wobec mieszkańca Braniewa i działdowianina doszło na posiedzeniu sądu w piątek (8.09.2023 r.) po południu. Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 44-letniego mieszkańca Braniewa podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych pod adresem jednego z mieszkańców Działdowa – pracownika MDK w Działdowie. Ponadto mężczyzna przebywając w ostatnim okresie na terenie Działdowa dokonywał kradzieży w sklepach i stwarzał zagrożenie dla innych osób. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Z kolei 67-letni mieszkaniec Działdowa, wobec którego Sąd Rejonowy w Działdowie również zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, jest podejrzany o wielokrotne uporczywe nękanie swojej małżonki. Zatrzymani przez funkcjonariuszy policji obaj mężczyźni zostali przekazani pod pieczę strażników więziennych.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5