Policyjny weekend na drogach powiatu działdowskiego

2023-09-11 10:13:24(ost. akt: 2023-09-11 11:07:26)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Zdarzenia drogowe, nietrzeźwi kierujący, nieodpowiedzialni kierowcy jednośladów – z takimi m.in. uczestnikami ruchu drogowego mierzyli się policjanci w miniony weekend w powiecie działdowskim.
W piątek (8 września) po godzinie 14:00 w Działdowie na ulicy Olsztyńskiej doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów. Kierująca samochodem osobowym marki Audi nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu ciężarowego marki Ford, który zatrzymał się i uderzyła w jego tył powodując jego uszkodzenie. Na skutek zdarzenia pasażerka z pojazdu audi z obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala w Działdowie. Zarówno kierująca audi, 34-letnia mieszkanka gminy Działdowo, jak i 23-letni kierowca forda byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

W sobotę (9 września) w Lidzbarku policjanci z patrolu zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 24-latek kierujący jednośladem podczas policyjnej kontroli stanu trzeźwości wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze przerwali mieszkańcowi gminy Lidzbark dalszą jazdę i sporządzili wobec niego dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu. Oprócz wysokiej kary finansowej grozi mu zakaz kierowania pojazdami innymi niż mechaniczne.

Tego samego dnia na trasie Filice -Uzdowo policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo wykonującemu skręt w lewo samochodowi osobowemu marki Opel doprowadzając do zderzenia bocznego pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującego skodą 70-letniego mieszkańca Działdowa policjanci ukarali mandatem i nałożyli na niego punkty karne.
Z kolei w miejscowości Iłowo-Osada patrol ruchu drogowego z Działdowa zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Fiat. Siedzący za kierownicą auta 31-latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania tym pojazdem. Wobec mieszkańca Białegostoku sporządzono dokumentację do sądu.

Następnie w niedzielę (10 września) w Kisinach policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mieszkańca gminy Działdowo. Mężczyzna kierował pojazdem marki Audi będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy elektronicznie prawo jazdy i uniemożliwili mu kontynuowanie jazdy. Za popełnione przestępstwo drogowe grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

kpp


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5