Dzieci zachęcają do jedzenia warzyw i owoców
2012-03-22 19:33:00(ost. akt: 2017-04-26 20:13:14)
W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II odbył się drugi wiosenny turniej sportowo-ekologiczny. W tym roku zmagania przebiegały pod hasłem "Pięć porcji warzyw, owoców lub soku".
— Szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie pod tą samą nazwą, dlatego też zagadnienia dotyczące zdrowego odżywiania zostały wplecione do turnieju — powiedziała nauczycielka Ewa Grzela.
W tym roku w zmaganiach rywalizowały również przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 i nr 4 w Działdowie. Turniej podzielny był na dwa etapy: sportowy i wiedzy o zdrowiu i przyrodzie.
Nagrodą był puchar przechodni dyrektora Wiesława Smereczyńskiego. Dzieci odpowiadała na pytania m.in. dotyczące zwiastunów wiosny, wymieniały przysłowia wiosenne, opowiadały o tym, co otrzymujemy z owoców i jakie części warzyw są jadalne. Układały również dzienny jadłospis, pamiętając o zasadach zdrowego odżywania.
Więcej w piątkowym (23 marca) wydaniu Gazety Działdowskiej.
mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez