Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu działdowskiego

2023-09-06 06:47:23(ost. akt: 2023-09-06 06:49:19)

Autor zdjęcia: Marcin Ostrowski (mojedzialdowo.pl)

W niedzielę 3 września 2023 r. odbyły się Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu działdowskiego. W sportowej rywalizacji udział wzięło 15 drużyn.
Młodzi adepci pożarnictwa z całego powiatu działdowskiego, na stadionie miejskim w Lidzbarku rywalizowali w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy i ćwiczenie bojowe.

Są to zupełnie inne tory przeszkód, niż odbywa się to na zawodach seniorskich.


Pomimo dostosowania poziomu trudności do wieku uczestników, obydwie konkurencje stawiają przed drużynami naprawdę duże wyzwanie. Sprawne pokonanie toru sztafetowego z przeszkodami oraz wykonanie ćwiczenia bojowego, wymaga rzetelnego wytrenowania poszczególnych elementów.

Zawody MDP łączą w sobie wiele zalet. Poza budowaniem kondycji i sprawności fizycznej u dzieci, niosą ideę edukacyjną. Wiele elementów toru ukierunkowana jest na naukę sprzętu oraz uproszczonych czynności, które są namiastką tych wykonywanych podczas działań ratowniczych. Z pewnością wielu młodych druhów i druhen, które od najmłodszych lat obcują ze środowiskiem pożarniczym, w przyszłości zasili szeregi Ochotniczej oraz Państwowej Straży Pożarnej. Ogromnie cieszy to, że na terenie naszego powiatu działalność młodzieżowych drużyn pożarniczych funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie, a przy jednostkach OSP obecnie mamy aż 17 takich drużyn.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wyszkolenia i przygotowania do zawodów, za co bardzo dziękujemy i gratulujemy, ale rywalizacja musiała wyłonić tych najlepszych z najlepszych. Klasyfikacje końcowe zawodów prezentowały się następująco:

OSP Stare Dłutowo I
OSP Lidzbark
OSP Petrykozy
OSP Żabiny I
OSP Stare Dłutowo II
OSP Słup
OSP Iłowo
OSP Kiełpiny
OSP Żabiny II
OSP Koszelewy
OSP Uzdowo
OSP Rybno
OSP Hartowiec
OSP Nowy Dwór
OSP Bryńsk.

źródło. KP PSP Działdowo/ kpt. Jakub Poniatowski
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5