Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu zdominowane przez działdowskiego policjanta

2023-06-06 17:06:02(ost. akt: 2023-06-06 17:05:37)

Autor zdjęcia: kpp

Starszy Posterunkowy Michał Juszczyk Mistrzem Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu. Funkcjonariusz w miniony weekend w Mistrzostwach Polski odbywających się w Mińsku Mazowieckim zdobył dwa złote medale w kategorii BJJ GI i BJJ NO GI w swoich kategoriach wagowych.
GI i NO GI to dwie formy brazylijskiego jiu-jitsu, które mimo wielu podobieństw, różnią się od siebie. W klasycznym BJJ GI walczy się w stroju potocznie zwanym kimono. W NO GI zawodnik ubrany jest w rashguard oraz spodenki. W walkach GI istnieje dużo więcej możliwości chwytania, dzięki ubiorowi. Nie jest zabronione łapanie za kimono, a chwyty te pozwalają na większą kontrolę przeciwnika i samej walki. W NO GI zawodnik skupia się na chwytach dotyczących ciała. Nie ma możliwości łapania za strój i wykorzystywania go do wykonywania określonych technik, by osiągnąć przewagę nad przeciwnikiem. Dużo trudniej jest go kontrolować. Obie formy BJJ wzajemnie się uzupełniają i pozwalają na doskonalenie swoich umiejętności i zdobywanie nowych.

3 czerwca br. odbyły się 3 Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w BJJ GI i NO GI 2023 w Mińsku Mazowieckim. Udział w zawodach wziął policjant z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie starszy posterunkowy Michał Juszczyk. Mimo młodego wieku i stażu służby funkcjonariusz doskonale odnajduje się w sztukach walki trenując w wolnym czasie poza godzinami służby. Jego zamiłowanie i zaangażowanie oraz niezwykła wola walki pozwoliły mu zdobyć pierwsze miejsce i złoty medal w obu ww. kategoriach brazylijskiego jiu-jitsu w pasie purpurowym w kategorii wagowej: GI do 88 kg, NO GI do 85,5 kg. Ta niezwykła pasja i umiejętności z pewnością stanowią ogromny atut w codziennej służbie policjanta, świadcząc o jego doskonałym przygotowaniu fizycznym i psychicznym oraz zwinności, szybkości i sprytowi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5