Oszustka oferująca pościel okradła seniorkę

2023-06-06 17:00:56(ost. akt: 2023-06-06 17:03:20)

Autor zdjęcia: pixaby

Mieszkanka gminy Iłowo-Osada straciła pieniądze po wizycie kobiety oferującej sprzedaż pościeli. 87-latka zgłosiła sprawę na policję. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem takich osób do domu i kupowaniem od nich rzeczy. Zabezpiecz swój dom i nie otwieraj drzwi przygodnym sprzedawcom.
W poniedziałek (5.06.2023 r.) do Posterunku Policji w Iłowie-Osadzie zgłosiła się mieszkanka gminy Iłowo-Osada i poinformowała, że do jej mieszkania weszła kobieta i pod pretekstem sprzedaży pościeli dokonała kradzieży pieniędzy na jej szkodę. 87-latka straciła swoje oszczędności. Zanim się zorientowała sprawczyni już nie było.

Policjanci przestrzegają przed kupowaniem przedmiotów oferowanych przez przygodnych sprzedawców tzw. domokrążców. Przede wszystkim, nie należy wpuszczać ich do mieszkań i domów.

Osoby te pod byle pretekstem będą chciały przekroczyć próg domu, by wykorzystać nieuwagę i okraść swoich „klientów”.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Policją pod numerem 997 lub zgłaszając sprawę na 112. Warto również zabezpieczyć swój dom, mieszkanie przed niechcianymi gośćmi poprzez zamykanie drzwi od wewnątrz na klucz, jeśli zostajemy sami w domu lub dodatkową blokadę w postaci łańcucha drzwiowego lub zapornicy/zasuwy montowanych wewnątrz pomieszczenia.

Zanim komuś otworzymy drzwi, upewnijmy się, że nie jest to nikt obcy. Jeśli nie mamy pewności kim jest nasz „gość”, nie otwierajmy mu drzwi.

Jeśli w chwili roztargnienia i pośpiechu otworzymy drzwi tzw. domokrążcy, nie spuszczajmy go z oka i nie zostawiajmy go samego. Czasem wystarczy zawołać czyjeś imię udając, że nie jesteśmy sami w domu, by spłoszyć ewentualnego oszusta.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5