Policyjny przegląd weekendu w powiecie działdowskim

2023-05-22 14:45:51(ost. akt: 2023-05-22 14:59:37)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Po alkoholu i bez wyobraźni… wobec takich kierujących interweniowali w ostatni weekend policjanci. Każdy łamiący prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym musi liczyć się z odpowiedzialnością.
W piątek (19 maja) w Działdowie na Placu Mickiewicza kierujący pojazdem marki VW Passat nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania uderzając w pojazd marki Honda Civic. 40-letniego sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem karnym i punktami karnymi.

Tego samego dnia w Działdowie na ulicy Nidzickiej doszło do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów. Według policyjnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Hyundai, 70-letni mieszkaniec Działdowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki audi doprowadzając do kolizji drogowej. Również w tym przypadku sprawcę zdarzenia policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Z kolei w sobotę (20 maja) patrol prewencji z Działdowa po krótkim pościgu zatrzymał na terenie Działdowa pojazd marki BMW, którego kierujący wcześniej nie reagował na wydawane przez funkcjonariusza policji sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się i uciekł. Zatrzymany to 21-letni mieszkaniec gminy Rybno. Młodzieniec nie chciał poddać się badaniu stanu trzeźwości, w związku z czym pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu lub podobnie działającego środka. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Następnie w niedzielę (21 maja) policjant ruchu drogowego wyjaśniał okoliczności zdarzenia z udziałem dwóch samochodów, do którego doszło na parkingu przy targowisku w Działdowie. Kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, 27-latek wykonując manewr cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód osobowy marki Toyota powodując jego uszkodzenie. Interwencja policji dla sprawcy zdarzenia zakończyła się mandatem.

Tego samego dnia patrol ruchu drogowego, po zgłoszeniu obywatelskim, na drodze publicznej na trasie Koszelewki - Koszelewy zatrzymał do kontroli drogowej dwie kobiety jadące rowerami. Zgłoszenie dotyczyło podejrzenia, że kierujące jednośladami mogą znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci potwierdzili te przypuszczenia. Poddane badaniu stanu trzeźwości 49-latka z gminy Grunwald i 45-latka z gminy Rybno wydmuchały obie po prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci przerwali kontynuowanie jazdy obu rowerzystkom i ukarali je mandatami karnymi w wysokości po 2500 złotych.

Również tego dnia w miejscowości Wysoka doszło do zderzenia dwóch samochodów. Obecny na miejscu zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem marki BMW 22-latek podczas wyprzedzania pojazdu marki Citroen został uderzony przez kierującego tym autem. Za kierownicą citroena siedział 20-latek. Młodzieniec był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

KPP Działdowo


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5