Działdowski policjant mistrzem Polski w trójboju siłowym

2023-03-22 09:23:15(ost. akt: 2023-03-22 09:23:55)

Autor zdjęcia: kpp

Mówi się, że siła jest kobietą. Nic bardziej mylnego. W działdowskiej jednostce policji mają siłacza. To młodszy aspirant Cezary Urbaniak, który zdobył podwójne mistrzostwo w XIV Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym.
W niedzielę (19.03.2023 r.) w Zalesiu na Podlasiu odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego. Zawody te są jednocześnie klasyfikacją do wszystkich międzynarodowych zawodów federacji GPC i WUAP w 2023 roku. Kibice i zawodnicy polskiego Powerliftingu znają to miejsce doskonale. Zna je również działdowianin Cezary Urbaniak, na co dzień pełniący funkcję pomocnika dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie. Młodszy aspirant Cezary Urbaniak wziął udział w tej prestiżowej dla siłaczy imprezie i nie dał szans rywalom zdobywając podwójne Mistrzostwo w kategorii wagowej 110 kg wiekowej open i w kategorii wagowej 110 kg - służby mundurowe.

Policjant pokonał innych współzawodników osiągając w całej konkurencji: martwy ciąg, wyciskanie leżąc i przysiad wynik 750 kg. Jednocześnie poprawił swój dotychczasowy wynik w wyciskaniu leżąc podnosząc sztangę o wadze 200 kg.

To były pierwsze zawody w tym roku, w których wziął udział nasz siłacz. Po krótkim odpoczynku nie spoczywa na laurach. Bo jak wiadomo, ćwiczenie czyni mistrza. Dlatego już teraz młodszy aspirant Cezary Urbaniak z myślą o starcie w kolejnych zawodach, które odbędą się w maju br. we Wrocławiu, zbiera kolejne siły trenując w domowym zaciszu przy wsparciu rodziny i na siłowni pod czujnym okiem kolegów.

Naszemu koledze gratulujemy wspaniałych wyników i trzymamy kciuki za osiągnięcie jeszcze lepszych, życząc przy tym kolejnego Mistrzostwa!

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5