Hokej nie jest tanim sportem

2022-12-22 19:00:00(ost. akt: 2022-12-21 10:26:48)

Autor zdjęcia: Ryszard Makszyński

Prawdziwi pasjonaci. Tak właśnie w skrócie określić można grupkę zapaleńców, którzy w sezonie zimowym regularnie, dwa razy w tygodniu, spotykają się na działdowskim lodowisku, by móc doskonalić swoje umiejętności w jednym z najbardziej widowiskowych sportów drużynowych, jakim niewątpliwie można określić hokej na lodzie.
— Wraz z wybudowaniem w Działdowie lodowiska wśród garstki osób powstał ambitny pomysł stworzenia drużyny hokejowej, która rozgrywałaby swoje mecze właśnie na tym obiekcie. I tak od pomysłu małymi krokami w 2009 roku trzech graczy: Marcin Zybert, Sylwester Margalski i Mateusz Brzozowski założyli drużynę Hockey Team Działdowo — wspomina Marcin Zybert, jeden z założycieli drużyny.

Stopniowo dołączało do nich coraz więcej osób chcących spróbować swoich sił w tej grze. — Początki nie były jednak łatwe, niewielu umiało dobrze jeździć na łyżwach, nie mówiąc o posiadaniu profesjonalnego sprzętu. Hokej nie należy do tanich sportów, a każdy hokeista, by czuć się w pełni bezpiecznie na lodzie musi wydać kilka tysięcy na cały ekwipunek — mówi Marcin Zybert. Z każdym następnym sezonem wszystko zaczęło wyglądać bardziej profesjonalnie.

— Zawodnicy coraz lepiej poruszali się na lodzie, zgranie było coraz lepsze, ale również wizerunek samych hokeistów uległ zdecydowanej poprawie. W roku 2016 powstało Stowarzyszenie Stalowych Rekinów Działdowo z prezesem Robertem Chimkowskim na czele — zaznacza Marcin Zybert.

Zawodnicy z naszego miasta dumnie reprezentują jego barwy w okolicznych turniejach organizowanych przez inne zespoły odnosząc liczne sukcesy. Biorą również udział w obozach hokejowych, które mają na celu dalsze doskonalenie już zdobytych umiejętności.

— Największym sukcesem dla naszego zespołu było zajęcie pierwszego miejsca w czwartym turnieju o puchar burmistrza Miasta Działdowo w roku 2020 organizowanym na własnym lodzie. A wszystko to przy nieocenionym wsparciu ze strony władz miasta, zarówno pana burmistrza, dyrektora MOSIR-u, jak i całej rzeszy prywatnych sponsorów, dzięki którym drużyna cały czas może się rozwijać. W tym roku planujemy zakupić nowe stroje, dzięki którym zespół odświeży swój wizerunek — dodaje Marcin Zybert.

18 grudnia odbył się 5. jubileuszowy turniej hokejowy w Działdowie. Na najwyższym stopniu podium uplasowała się drużyna Orły Przasnysz, na drugim miejscu - Stalowe Rekiny Działdowo, trzecim - Borsuki Olsztyn, tuż za podium - Iron Tigers Ostróda. Turniej przebiegał we wspaniałej atmosferze i ostrej rywalizacji, jak przystało na grę w hokeja na lodzie. Zawodnicy wszystkich drużyn są amatorami i pasjonatami gry w hokeja, ale prezentowali umiejętności zawodowych hokeistów. Najstarszym grającym hokeistą był pan Wiesław z Przasnysza (86 lat), a najmłodszym członkiem działdowskiej drużyny Stalowe Rekiny jest Tomek Duchna (10 lat).

— Kolejny turniej planujemy zorganizować w lutym. Mamy nadzieję, że na lodowisku zjawi się duża grupa kibiców, która gorąco będzie wspierała nasz zespół — dodaje Marcin Zybert.

Ryszard Makszyński

Wyniki 5 Turnieju Hokeja na Lodzie o Puchar Burmistrza Miasta Działdowo:
1. miejsce - Orły Przasnysz
2. miejsce - Stalowe Rekiny Działdowo
3. miejsce - Borsuki Olsztyn
4. miejsce - Iron Tigers Ostróda

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Najstarszym grającym hokeistą był pan Wiesław z Przasnysza (86 lat), a najmłodszym członkiem działdowskiej drużyny Stalowe Rekiny jest Tomek Duchna (10 lat)
fot. Ryszard Makszyński


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5