Biegi niepodległościowe z okazji Święta Niepodległości w Działdowie

2022-11-14 08:45:42(ost. akt: 2022-11-14 09:24:38)

Autor zdjęcia: Ryszard Makszyński

11 listopada w Działdowie odbyły się tradycyjne biegi z okazji Święta Niepodległości.
Najpierw startowała młodzież szkolna na krótszym nieco dystansie, a później odbył się bieg główny na 5 km ulicami miasta. Bieg ukończyło ponad 170 startujących. W kategorii open wśród pań zwyciężyła Martyna Konarzewska z Działdowa, natomiast wśród panów najlepszym okazał się Marcin Góralski z Gdyni. Wszystkie startujące osoby otrzymały pamiątkowe medale.

Także w Rybnie odbyły się biegi niepodległościowe. Na 8 km zwyciężył wśród panów Mariusz Pawłowski z Kurzętnika, a wśród pań najlepsza była Magdalena Ciszewska z Lubawy. Na dystansie 3 km zwyciężył Marcin Góralski z Gdyni, a wśród pań najlepsza była Joanna Zduniak-Pietrzak z Działdowa. Ogółem w Rybnie startowało 67 osób.