Cieszę się, że otworzyłam Żabkę. Polecam innym biznes franczyzowy

2022-10-24 10:50:00(ost. akt: 2022-10-24 10:49:36)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: mat. Żabka

Na Warmii i Mazurach sklepy franczyzowe pod szyldem Żabka prowadzi już wielu drobnych przedsiębiorców. Jeśli poszukujesz nowych wyzwań zawodowych czy myślisz o własnym biznesie niedaleko miejsca zamieszkania i przy niskim wkładzie własnym - to ten biznes jest dla Ciebie. Rozwijaj się w ramach franczyzy z Żabką - otrzymasz na start wyposażony i zatowarowany sklep, a także pakiet szkoleń, wsparcie serwisowe, zaplecze technologiczne i nowoczesne narzędzia. Potrzebujesz jedynie ok. 5 tys. zł kapitału własnego i dużo motywacji do prowadzenia własnej firmy. Zostań jednym z franczyzobiorców Żabki w Działdowie lub okolicy!
Justyna Bolczak od dwóch lat prowadzi sklep franczyzowy Żabka w Działdowie. Nie zamieniłaby tego zajęcia na inne pomimo, że franczyza wymaga z jej strony dużego zaangażowania.

Jak rozpoczęła się Pani współpraca z siecią franczyzową Żabka?
Całe życie zawodowe pracowałam w handlu, przede wszystkim spożywczym. Byłam związana z innymi sieciami handlowymi. Moja szwagierka prowadziła sklep pod szyldem Żabki w ramach franczyzy, chwaliła sobie to zajęcie. Poszukiwałam czegoś, co pozwoli mi na samorealizację i jednocześnie zajmie mój czas w obliczu problemu osobistego, z którym musiałam zmierzyć się ponad dwa lata temu. Warunki współpracy, w ramach franczyzy z siecią Żabka, były atrakcyjne i postanowiłam spróbować sił we własnym biznesie.

Jak wspomina Pani swoje początki?
Pierwsze 1,5 miesiąca było trudne. Pracowałam od rana od wieczora. Musiałam nauczyć się standardów sieci franczyzowej, wdrożyć się w zasady obowiązuje w Żabce. Znalezienie odpowiednich pracowników też nie jest łatwe. Na szczęście po tym pierwszym wymagającym czasie udało mi się stworzyć zaufany zespół.

Jakie widzi Pani korzyści ze współpracy z siecią Żabka?
Na pewno niezależność. Jestem u siebie, nie czuję niczyjej presji. Działam dla siebie. Co więcej, przedstawiciele sieci franczyzowej są niezwykle uczynni, współpraca z Partnerem ds. sprzedaży układa się bardzo dobrze. W codziennym wypełnianiu obowiązków pomocna jest także aplikacja Cyberstore, dzięki której gdziekolwiek jestem - mogę sprawdzić, jak wygląda sprzedaż w moim sklepie w danym dniu, czy dowiedzieć się, kiedy dotrze do placówki kolejna dostawa towaru.

Co przekazałaby Pani na temat biznesu franczyzowego z Żabką komuś, kto rozważa otwarcie sklepu z siecią?
Niezwykle istotne jest, aby na początku sprawnie wdrożyć się w obowiązki i zasady współpracy z siecią franczyzową. Ważne są terminowe rozliczenia czy umiejętne składanie zamówień. Tego biznesu, jak każdego innego, trzeba przy tym dopilnować, nawet jeśli ma się zgrany, niezawodny personel. Cieszę się, że zdecydowałam się na prowadzenie Żabki, a mój sklep franczyzowy dobrze prosperuje. Fakt, że poleciłam na franczyzobiorców już dwóch znajomych, którzy obecnie są w procesie rekrutacji, mówi sam za siebie.

Jak zostać franczyzobiorcą Żabki?
Nowo przystępującym do sieci przedsiębiorcom Żabka zapewnia lokal pod sklep franczyzowy, jego wyposażenie i towar. Wartość takiej placówki sięga około 400 tys. zł. Przy tym wkład własny wynosi jedynie ok. 5 tys. zł i wydatkowany jest na kasę fiskalną czy koncesję na sprzedaż alkoholu (wydatek zwracany przez sieć po 3 miesiącach współpracy). W II kw. br. 77 proc. franczyzobiorców w skali kraju osiągnęło co najmniej 22 tys. zł średniego przychodu miesięcznego. Przedsiębiorcy współpracujący z siecią Żabka są przy tym zabezpieczeni przed obecną, trudną obecnie sytuacją na rynku energii i gazu, ponosząc stałą, zryczałtowaną opłatę za media - pozwala to ograniczyć ryzyko wzrostu kosztów działalność i pewniej planować przyszłość swojego biznesu. W sieci franczyzowej Żabka działa też specjalne ubezpieczenie tzw. Polisa na biznes, zabezpieczająca franczyzobiorców na wypadek niepowodzenia ich biznesu i ryzyka zakończenia współpracy z Żabką z ujemnym wynikiem.

Jak każdy przedsiębiorca w Polsce, także i franczyzobiorca Żabki musi spełniać wszelkie wymogi prawne związane z założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Do jego obowiązków należy m.in. uiszczanie zobowiązań wobec ZUS i Urzędu Skarbowego, kontrola kosztów, a także wszelkie kwestie pracownicze.

Jeśli chcesz dołączyć do grona ponad 7400 franczyzobiorców w Polsce, poprowadzić swój sklep franczyzowy Żabka w naszym regionie i zyskać szerokie wsparcie partnera, dowiedz się więcej na: https://www.zabka.pl/franczyza.

Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5